lifestyle

Sweet Home Cafe – Częstochowa

 Tak najogólniej mówiąc to lało, a wręcz lało jak cholera. Wiatr był silny a deszcz zalewał mi ubrania, zupełnie jakby ktoś celowo polewał mnie wodą z wiadra. Nim doszłam z Jasnej Góry do tzw. centrum, miałam już przemoczone dosłownie wszystko. Poprzedniej nocy spałam raptem krótką godzinę, więc dodatkowe zmęczenie dawało się we znaki. Fryzura przypominała … właściwie nic nie przypominała, była „podobna do niczego”. Słowem horror. Ale gdzieś tam po środku drogi czekała na mnie Martyna, kochana duszyczka, która jako rodowita Częstochowianka od razu znalazła drogę do najlepszej kawy w mieście. Gdy weszłam do Sweet Home Cafe świat od razu stał się piękniejszy. Dotychczas kulinarno-kawiarniana Częstochowa kojarzyła mi się raczej z tanimi (pysznymi!) frytkami sprzedawanymi w okolicach obskurnego dworca i jednym jedynym kawiarnianym lokalem z fioletowymi ścianami i wielkimi złotymi lustrami (bodajże Mithos?), do którego co roku przyjeżdżałam na kawę.

Tym większe było moje zaskoczenie gdy się tu znalazłam. Czytałam już o ich bezie banoffee, ale nie spodziewałam się, że może być aż tak dobra (właściwie to chyba najlepsze ciasto bezowe jakie kiedykolwiek jadłam). Podobnie szarlotka – świeża, pachnąca, a wszystko podane w  harmonijnie estetyczny sposób. Każdy szczegół zachwycał z osobna, a wszystkie razem tworzyły zgrabną całość. Przeważnie w każdej kawiarni szukam „swojego” miejsca, bywa że rezygnuję z kawy w konkretnym punkcie, jeśli np. „mój” stolik jest akurat zajęty. Tutaj jest inaczej – moim miejscem mogłoby zostać prawie każde i długo nie mogłyśmy się zdecydować gdzie chcemy usiąść. Wygodne fotele, miła obsługa i biegający między stolikami czarny kocur, tworzą przyjemny klimat. Wszystkie „durnostojki” składające się na wystrój są na sprzedaż i są tak urocze, że aż nie wypada się powstrzymywać. Po wyjściu z Sweet Home Cafe dalej padał deszcz, ale
świat był dla mnie jakby bardziej łaskawy. Doładowana energią szczerze polecam to miejsce i pozostaję w nadziei, że podczas mojej przyszłorocznej wizyty, to miejsce nadal będzie wiodło prym na mapie Częstochowy.

Sweet Home&Cafe

Ul. Waszyngtona 18
Częstochowa

Facebook: klik klik

Sweet Home Cafe

 

Sweet Home Cafe

 

Sweet Home Cafe

Sweet Home Cafe

2 thoughts on “Sweet Home Cafe – Częstochowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *