Bez kategorii

Endurox – test produktów

 

Długo zbierałam się do tego wpisu. Produkty Endurox testowałam przed, po i w trakcie ostatniego półmaratonu, który niestety po całym sezonie, okazał się dla mnie za trudny. Dlaczego je polecam? Dlatego, że mimo kiepskiego czasu, przebiegłam jednak 21 kilometrów i o dziwo, zmęczona nie byłam wcale. Ani w trakcie biegu, ani po. Mogłoby to wynikać z kiepskiego czasu, jednak nie sądzę, bym ja mogła się podczas takiego biegu nie zmęczyć. Nie jestem profesjonalistką. Jeśli jesteś stałym czytelnikiem, na pewno wiesz, że jeszcze rok temu nie miałam pojęcia o bieganiu. Produkty testowałam również podczas normalnego treningu i efekt się powtórzy.

Nie zawsze korzystałam z suplementacji.

Gdy zaczynałam ćwiczyć, odżywki kojarzyłam jako wielkie pudła, które są “ohydne” i niepotrzebne. Z czasem zaczęłam zaznajamiać się z tematem. Testowałam kolejne “wspomagacze”, sprawdzałam co i w jakich porach jest mi potrzebne, by po intensywnych treningach, nie padać bezczynnie na kanapę.

Endurox - test produktów

Endurox – test produktów

Z żelami zaprzyjaźniłam się dopiero po kolejnym biegu, w którym czułam, że jednak nie mam skąd już brać energii. Jak wiadomo – z żelami bywa różnie. Każdy chyba zna historie o tych, nieprzetestowanych w porę, które okazały się za słodkie i zakończyły się wymiotami podczas biegu. Jeśli chodzi o poziom słodkości – moja opinia nie zda się na wiele.. Mało jest produktów na świecie, które są dla mnie za słodkie. Przetestowane przeze mnie żele, były więc w smaku w sam raz. W ofercie firmy, mamy do wyboru mamy Accel Gel – produkty w pełni naturalne w różnych smakach, oraz 2nd Surge z dużą kofeiny (m.in. smak podwójnego espresso – pycha :)). Zarówno podczas półmaratonu, jak i treningu, żaden smak nie okazał się dla mnie mdlący i nie działo się ze mną po nim nic złego. Wiele osób mówi, że po tym drugim produkcie, dostało “mega kopa” i rzeczywiście, jeśli takiego efektu szukacie w żelach, to ten jest idealnym wyborem.

 tabletki / shoty

Endurox w swojej ofercie ma między innymi tabletki Endurox Excel, zawierające zioło ciwujia, które przy regularnym zażywaniu, podkręcają metabolizm i zwiększają wytrzymałość organizmu. Jest też Body Glove Surge, czyli shot, który natychmiast zmniejsza zmęczenie mięśni i wspomaga regenerację – idealny przy dłuższych wybieganiach – w smaku i konsystencji kojarzył mi się z Actimelem.

endurox suplementy

Jest jeszcze Endurox R4 – produkt, który zażywa się po biegu. R4 zwiększa uzupełnienie glikogenu o 200%, a syntezę białka aż o 400%. Jest dostępny w saszetkach, więc bez problemu można go załadować do shakera. Testowałam smak pomarańczowy. Jest ok, choć na pewno następnym razem sięgnę po czekoladę. Po biegu byłam tak wykończona psychicznie, przez pierwszych kilka dni, nienawidziłam biegania ( głupotki :)). Natomiast faktem jest, że na drugi dzień, również nie czułam się zmęczona fizycznie – nie miałam zakwasów, obolałych nóg i czego tam jeszcze, co normalnie mi się zdarza.

endurox suplementy

 

endurox suplementy

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *