lifestyle

Gdzie zjeść w Poznaniu? – Geranium Caffe

 Gdzie zjeść w Poznaniu? – Geranium Caffe

…a dziś będzie o miejscach w Poznaniu, które warto odwiedzić, a więc o Geranium Caffe. Mogłaby to być piękna opowieść o tym, że pewnego razu przez przypadek trafiłam do kolejnego uroczego miejsca, które mnie zaskoczyło, ale nie. Tym razem będzie inaczej.

….miejsca tworzą ludzie

Właścicielką Geranium Caffe, a jednocześnie jego duszą jest Hania – znana wielu Poznaniakom z najlepszych lat Cacao Republika. To właśnie tam poznałam Hanię i to właśnie tam (co teraz po latach mogę w końcu przyznać), nienawidziłam z nią pracować 🙂 Do Cacao trafiłam jako podlotek, a jedną nogą byłam jeszcze w liceum, więc tematy typu gastronomia, gotowanie, parzenie kawy czy choćby mycie garów były mi obce i nie miałam o nich wtedy zielonego pojęcia. Hania już miała. Miała do mnie również uwagi. Mnóstwo uwag. O wszystko. Według Hani wszystko robiłam źle. Źle robiłam drinki, brzydko układałam owoce na ciastach i nie potrafiłam “ładnie podać bitej na czekoladzie”. Efektem jej wiecznego marudzenia zaczęłam wpisywać się na wieczorne zmiany – byle tylko dłużej tego nie słuchać. Gdy dziś po latach przypominam sobie buble, jakie wtedy wydawałam i pomyślę o tym, że w ogóle próbowałam robić drinki (gdzie dziś, dziesięć lat później szczytem moich barmańskich możliwości jest wódka+cola+lód), łapię się za głowę i wiem, że Hania we wszystkim miała rację. I to właśnie pozwoliło mi wierzyć, że Geranium Caffe będzie strzałem w dziesiątkę, nim w ogóle się w nim pojawiłam.
Gdzie zjeść w Poznaniu? - Geranium Caffe

Spokój i szczery uśmiech

Nie myliłam się. Gdy tylko wchodzisz do Geranium Caffe widzisz, że ktoś nie tylko tu pracuje, by odbębnić godziny od do, ale że zostawia tu całą siebie. Oto właśnie cała ona – Hania. Piękne kubki, oryginalne dodatki, wygodne siedzenia, tabliczki rodem z pchlego targu i przepiękna ściana (sprawdźcie zdjęcia, pozwolę sobie nie opisywać, by nie zepsuć) – wszystko tu “się zgadza”. Geranium to klimat jakich mało, ale największym plusem tego miejsca jest co innego – bez względu na to kim jesteś i czego postanowisz nie jeść, Hania ma tu coś dla Ciebie. Nie jesz jajek? Ok. Nie jesz glutenu? Ok. Nie jest mięsa? Ok. Możesz mieć ochotę na mleko roślinne, kotlety gryczane, kawę z upraw ekologicznych, kompot z cytryńcem, ziołową mieszankę na ból głowy czy wegańską zupę, a i tak Hania temu sprosta. Ziołowe susze przygotowuje sama, a w kuchni krząta się w towarzystwie Marcina.

 

Tak tu sobie właśnie działają. Nie biegają z kartą, nie popędzają, nie wydają zimnego jedzenia i nie krzyczą do siebie “szybciej, szybciej”. Dania wydają ze spokojem i szczerym uśmiechem….i chyba to jest właśnie sukcesem tego miejsca, który przyciąga na stałe potencjalnych gości. To miejsce, w którym możesz być sobą i nie musisz nikogo udawać. Możesz odpocząć popijając kawę uszykowaną z myślą tylko o Tobie, słuchając dobrej muzyki i patrząc na dzieła kolejnych artystów wystawiających się w Geranium Caffe. Możesz zrobić coś dla siebie…i zrób. SZCZERZE polecam.

Geranium Caffe
ul. Romka Strzałkowskiego 15
Poznań

Facebook: facebook.com/geraniumcaffe/
Instagram: instagram.com/geranium_caffe/
Telefon: 575 675 151

 

Gdzie zjeść w Poznaniu? - Geranium Caffe

 

Gdzie zjeść w Poznaniu? - Geranium Caffe

 

Gdzie zjeść w Poznaniu? - Geranium Caffe

 

 

 

 

1 thought on “Gdzie zjeść w Poznaniu? – Geranium Caffe

  1. Polecam również zajrzeć do Altany Pałacu Wąsowo w Galerii Malta. Knajpka ma swój specyficzny klimat,położona w zacisznym miejscu, podają tam dobre jedzenie. Nawet łasuchy w menu znajdą dla siebie coś słodkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *