lifestyle

Projekt KUCHNIA – Poznań

Nie znoszę knajp w centrach handlowych. Kofi to, kofi tamto, budka z burgerami i smród pysznego popcornu – wszędzie jest tak samo; bez klimatu, bezdusznie i bez wyjątków. Kolejne lokale tworzone na jedno kopyto z niezbyt sympatyczną, znudzoną obsługą, identycznymi meblami i mrożoną kawą, zalaną obrzydliwie dużą ilością mleka, bitej śmietany z puszki i klajstrowatego syropu. Wszędzie znajdzie się pizza tonąca w taniej mozzarelli, sałatki “typu grecka”, desery z “owocami sezonowymi” (kiwi i pomarańcze królujące w każdej porze roku), słowem niezbyt apetycznie, zbyt oficjalnie i ogółem tak, że jestem na nie.

Projekt KUCHNIA - PoznańProjekt KUCHNIA - Poznań

Projekt KUCHNIA – Poznań

Wśród tych wszystkich niezbyt ciekawych knajp, znajduję przyjemny wyjątek od reguły – Projekt Kuchnia, czyli restaurację w samym centrum poznańskiego Starego Browaru. Czym wyróżnia się więc Projekt Kuchnia, że jest to miejsce, do którego chce się wracać, a nie tylko z niego w te pędy uciekać?
Projekt Kuchnia to miejsce tworzone dla ludzi przez ludzi. Nie wchodzisz tu jak do cyrku. Czujesz się GOŚCIEM, a nie tylko kolejną marną osóbką z imieniem na kubku. Obsługujące Panie rozpoznają kolejnych gości, pamiętając o tym co kto lubi, jak i co jadł poprzednim razem. Jeśli widzą Cię po raz pierwszy, chętnie doradzą, powiedzą co dobre, a co jeszcze lepsze.
…a dobroci Ci tu nie braknie. Podstawą kuchni są proste, zdrowe posiłki z wysokiej jakości produktów. Sezonowe warzywa od lokalnych dostawców, ekologiczne dania, posiłki wegańskie, a wszystko to pyszne i pięknie podane.
Menu z adnotacją o daniach zawierających gluten, zdrowymi śniadaniami na wypasie i obiadami, które uraczą każdego – kaczka z gruszką i rabarbarem to prawdziwa petarda! Wszystko to w uroczym, pastelowym wnętrzu, pełnym wysmakowanych dodatków. Przede wszystkim jest tu jednak zdrowo i choć “fit” to jednak dania są na bogato i nikt nie wyjdzie stąd głodny.
Jeśli więc jesteś jedną z tych osób, która unika sieciówek w imię klimatycznych knajp, musisz tu koniecznie zajrzeć. Jestem pewna, że to co tu zastaniesz, zadowoli Cię w pełni. Mnie zadowala.
Projekt KUCHNIA - Poznań
Projekt KUCHNIA - Poznań
Projekt KUCHNIA - Poznań
Projekt KUCHNIA – Poznań
ul. Półwiejska 32
Telefon: 606 992 999
Projekt KUCHNIA - Poznań

 

Projekt KUCHNIA - Poznań
Projekt KUCHNIA - Poznań

1 thought on “Projekt KUCHNIA – Poznań

  1. Byłem tam kilka razy i polecić mogę każdemu 🙂 Przede wszystkim świetna obsługa, a do tego pyszna kuchnia, wiele dań do wyboru i rodzinny klimat. Czego chcieć więcej? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *