lifestyle

gdzie zjeść w Poznaniu? – trzy propozycje na LUTY

gdzie zjeść w Poznaniu?

Zastanawiasz się GDZIE ZJEŚĆ W POZNANIU? Szukasz dobrej restauracji, fajnej knajpy, kawiarni, albo miejsca przyjaznego zwierzakom, w którym podają pyszne śniadania? Wertujesz wujka Google: “knajpy Poznań“, “gdzie zjeść w Poznaniu“, “dobre knajpy Poznań“, a i tak wyskakują Ci kolejne miejsca, które od dawna znasz, a w których szama nie spełnia Twoich oczekiwań? Dziś moje TOP 3! Trzy knajpy w Poznaniu, do których wpaść i coś zjeść – śniadanie, obiad i deser – na kolację zabraknie Ci już miejsca, przysięgam. Pozostałe polecane przeze mnie miejsca znajdziesz tu: najlepsze miejsca w Poznaniu!

 

gdzie zjeść w Poznaniu?

gdzie zjeść w Poznaniu?
  
ŚNIADANIE – TOSTOWNIA

 

O poznańskiej Tostowni, pisałam już tutaj, gdy tylko powstała. Uwielbiam to miejsce, bo jest robione z wielką pasją. Dostaniesz tu wszystko: śniadanie z jajkami i boczkiem, pieczywo bezglutenowe, dania wegetariańskie i przede wszystkim tosty. Od wyboru do koloru. To ostatnie nabrało teraz nowego znaczenia – z nowym rokiem, pojawiły się tu tosty z naturalnie barwionymi serami. Chcesz tosta z serem zabarwionym burakiem? Tak tak tak! Mała zmiana, a duży efekt. Smaku na szczęście nie ubyło, wręcz odwrotnie – z każdym miesiącem czuję go tu więcej.
Wielki plus za to, że nie trzeba się zrywać na śniadanie z rana. Śniadanie o szesnastej, da się? Da się!
TOSTOWNIA
Fredry 2
61-701 Poznań
gdzie zjeść w Poznaniu? gdzie zjeść w Poznaniu?
 
gdzie zjeść w Poznaniu?
 
 
OBIAD – RESTAURACJA RYCERSKA

 

Jeśli gdzieś w tym mieście można utrafić dobre mięso, to właśnie tutaj. Najlepszy jeleń czy rozpływająca się w ustach wołowina – nie ma problemu, jest Rycerska. Szef kuchni dba tu o każdy szczegół. Wolisz pęknąć z przejedzenia, niż cokolwiek zostawić na talerzu. Mus to mus, oczy chcą, dusza chce, ciało odmawia posłuszeństwa, ale wcinasz dalej, bo odmówić sobie takiej przyjemności to coś więcej niż grzech. Plus dla Rycerskiej za przeuroczą obsługę, oraz fakt, że można tu wyprawić wesele – najlepsze jedzenie w najważniejszym dniu? TAK TAK TAK! O Rycerskiej obszerniej pisałam już tu: gdzie zjeść w Poznaniu – Rycerska.
Restauracja Rycerska
ul. Krańcowa 98
Poznań
 

 

DESER – RÓŻOVE

Nigdzie nie złapiesz tyle pozytywnej energii co tutaj! Najfajniejsze dziewczyny i najlepszy tort bezowy w mieście. Jeśli chcesz zamówić wypiek do domu, zrobią go. Na dodatek będzie wyglądać jak milion dolców. Pamiętają co kto lubi i wysłuchują Twoich historii nawet gdy są nudne. Utulą, nakarmią, a do torby zapakują różowe gadżety – buty, poduszki, zegarki, zabawki, cokolwiek, co Ci się wymarzy. Każda osoba, której poleciłam tę knajpę, przysyła sygnał zwrotny, że było warto. No więc polecam wszystkim!

Kawiarnia Różove
ul. Wodna 23
Poznań

gdzie zjeść w Poznaniu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *