lifestyle

Jak działa wyciskarka wolnoobrotowa?

Zima nie odpuszcza, odporność spada, przyszła pora się wzmocnić! Wyciskane soki to idealny sposób, by dostarczyć sobie odpowiednią dawkę witamin. Od kilku dni testuję wyciskarkę wolnoobrotową marki Severin i cóż, muszę przyznać, że jestem zachwycona. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem, przeczytajcie o tym jak działa wyciskarka wolnoobrotowa, jakie są plusy i minusy wyciskarki wolnoobrotowej, oraz dlaczego wyciskarka jest lepsza od sokowirówki.

Jak działa wyciskarka wolnoobrotowa?

 moje nowe odkrycie: WYCISKARKA wolnoobrotowa SEVERIN moje nowe odkrycie: WYCISKARKA wolnoobrotowa SEVERIN

Jak działa wyciskarka wolnoobrotowa?

Wyciskarka wolnoobrotowa miażdży składniki, które do niej wrzucamy, dzięki czemu sok zawiera możliwie największą ilość witamin i składników odżywczych. Jej wielką zaletą jest możliwość robienia soków nie tylko z owoców i warzyw, ale również świeżych ziół, kiełków czy liści. W przypadku wyciskarki marki Severin, istnieje również możliwość robienia sorbetów – dziś jeszcze za zimno, ale już wyobrażam sobie wiosnę i ten mrożony, bazyliowy mus…

Plusy i minusy wyciskarki wolnoobrotowej

Plusy:
1. Zdrowie – nie potrzeba zbyt wiele czasu, by się wzmocnić. Wyciśnięcie soku zajmuje dosłownie chwilę, a ilość dostarczonych witamin, na pewno wzmocni nasz organizm.
2. Cichy tryb działania – w przeciwieństwie do sokowirówki czy blendera, wyciskarka ta działa bardzo cicho. Jeśli chcesz zrobić drugiej połówce pyszny sok na śniadanie, z pewnością jej nie obudzisz.
3. Sorbety i lody – nie wiem jak w przypadku innych wyciskarek, ale ta ma możliwość robienia w niej sorbetów i lodów i jestem przekonana, że latem będę z tego korzystać dosłownie każdego dnia.
4. Wielkość – czasy sokowirówek zajmujących połowę kuchni już się skończyły. Ta wyciskarka nie zajmuje dużej przestrzeni i naprawdę zmieścisz ją wszędzie.
5. Dłuższa świeżość – dzięki swoim super mocom, soki zrobione w wyciskarce, dłużej utrzymują świeżość. Pamiętajmy jednak, że najzdrowsze są te wypite od razu.
Minusy:
1. Cena – pierwszym minusem, który już na dzień dobry może nas zbić z tropu jest jego wysoka cena. Mówi się jednak, że oszczędny płaci dwa razy, więc myślę, że warto zainwestować raz, a dobrze. Dodatkowo inwestując w wyciskarkę, inwestujemy w swoje zdrowie, a więc zaoszczędzamy na lekach, a te wcale nie są takie tanie.
2. Zmywanie – drugi minus, który dla mnie jest kluczowym, choć nie dla każdego będzie minusem – mycie maszyny po użytkowaniu. Na szczęście do wyciskarki Severin, dołączona jest poręczna szczoteczka, która to ułatwia. Powierzchnia maszyny nie jest chropowata, więc i pozostałości spłukują się raz dwa. Musimy jednak pamiętać, że większość czynności wykonywanych w kuchni, wymaga od nas zmywania, więc nie jest to minus maszyny, a minus pracy w kuchni 🙂

Dlaczego wyciskarka jest lepsza od sokowirówki?

Wydawać by się mogło, że między sokowirówką a wyciskarką nie ma różnicy, jednak diabeł tkwi w szczegółach. Sokowirówki tną i przecierają owoce, natomiast wyciskarki jak sama nazwa wskazuje, wyciskają sok. Różnica niby niewielka, a jednak efekt spory – w przypadku sokowirówki, proces obróbki uszkadza pozytywne związki owoców i warzyw. Drugą istotną różnicą jest temperatura towarzysząca otrzymywaniu soku – wyciskarka działa powoli i nie przegrzewa się, natomiast sokowirówka wręcz odwrotnie, a nie od dziś wiadomo, że wysokie temperatury witaminom nie służą. Dodatkowo sokowirówki działają bardzo głośno, co niektórych może po prostu denerwować, natomiast ich znacznym plusem jest nieporównywalnie niższa cena – pamiętajmy jednak, że każdy skutek ma swoją przyczynę.
Severin
wyciskarka wolnoobrotowa

 

JAK DZIAŁA WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA

 

JAK DZIAŁA WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA

4 thoughts on “Jak działa wyciskarka wolnoobrotowa?

  1. Ja od momentu zakupu też staram się pić regularnie soki. Początkowo mi nie smakowały bo wolała napoje gazowane, ale jak pogorszyły mi się wyniki i lekarz zalecił mi jeść warzywa to zdecydowałam się na zakup i teraz pije ciągle 🙂

  2. Ja też mam od niedawna wyciskarkę (nie taką, ale mam :D) i ostatnio uzależniłam się od soków świeżo wyciskanych. A pomarańczowy kocham całym sercem! 😀

Comments are closed.