lifestyle

Wygraj sprzęt do kuchni – KONKURS!

 

Trzy dwa jeden… KONKURS! Wiem, że na to czekaliście, więc nie będę dłużej trzymać Was w niepewności! Do wygrania trzy nagrody – nie lada gratka dla fanów kuchni i zdrowego odżywiania!

ZADANIE KONKURSOWE:

 

Przedstaw w dowolnej formie swój pomysł na zdrowy, energetyczny koktajl – to może być wszystko – komentarz z przepisem pod tym postem, zdjęcie zrobionego przez Ciebie koktajlu, film, na którym widać jak go przyrządzasz – im większa kreatywność, tym większa szansa na to, że wygrasz. Jeśli jest to coś, czego nie możesz zamieścić w komentarzu, wyślij na bazyliowymus@gmail.com

WAŻNE: 

1. Wszystkie wygrane prace przedstawię we wpisie z wynikami.
2. Bez względu na to czy zostawiasz komentarz czy wysyłasz pracę mailem – podpisz się, anonimy nie będą brały udziału w konkursie.
3. Konkurs ten przygotowany jest dla fanów Bazyliowego Musu, oraz marki Severin. Jeśli więc jeszcze nie obserwujesz nas na Facebook’u, szybciutko to nadrabiaj: FB:Severin.PolskaFB:bazyliowymus
Konkurs trwa od 23.03.2017 do 05.04.2017.
Podsumowanie wyników Konkursu nastąpi do dnia 07.04.2017

NAGRODY:

Pierwsze miejsce: maszynka MR.TWISTER do robienia makaronu z warzyw marki SEVERIN

Drugie miejsce: blender kielichowy marki SEVERIN

Trzecie miejsce: blender smoothie z funkcją MIX & GO marki SEVERIN

 

 

Regulamin konkursu 

§1 Postanowienia ogólne

Organizatorem Konkursu „WITAMINOWY STRZAŁ” jest blog http://bazyliowymus.blogspot.com we współpracy z marką Severin. Regulamin Konkursu, zwany dalej „Regulaminem” określa zasady udziału, prawa i obowiązki Uczestników Konkursu oraz uprawnienia Organizatora.

Konkurs „WITAMINOWY STRZAŁ”, zwany dalej „Konkursem” polega na przedstawieniu w dowolnej formie swojego pomysłu na zdrowy, energetyczny koktajl i zamieszczeniu go w komentarzu pod konkursowym wpisem na stronie http://bazyliowymus.blogspot.com, lub w przypadku, gdy zamieszczenie pracy w komentarzu jest niemożliwe, przysłanie go na adres bazyliowymus@gmail.com

W konkursie do wygrania są trzy nagrody:

– maszynka MR.TWISTER do robienia makaronu z warzyw marki SEVERIN
– blender kielichowy marki SEVERIN
– blender marki SEVERIN

Konkurs trwa od 23.03.2017 do 05.04.2017. Podsumowanie wyników Konkursu nastąpi do dnia 07.04.2017. Informacja o podsumowaniu Konkursu zostanie opublikowana na blogu BazyliowyMus: http://bazyliowymus.blogspot.com. Zwycięzcy zobowiązani są dostarczyć dane do wysyłki do dnia 17.04.2017
Nadesłane prace ( zdjęcia / przepisy / inne ) mogą być użyte w materiałach związanych z konkursem, udostępnionych na blogu http://bazyliowymus.blogspot.com oraz stronie https://facebook.com/Severin.Polska.

§2 Zasady Konkursu

W Konkursie mogą wziąć udział osoby fizyczne, osoby prawne lub jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, z siedzibą na terytorium Polski, zwane dalej: „Uczestnicy”. W Konkursie nie mogą uczestniczyć pracownicy lub współpracownicy Organizatora. Wygrana nie zostanie przyznana przez Organizatora w przypadku stwierdzenia naruszenia postanowień §2 pkt. 2. niniejszego Regulaminu. Każdy Uczestnik Konkursu ma obowiązek zapoznać się, zaakceptować oraz przestrzegać postanowień Regulaminu, określającego warunki uczestnictwa w Konkursie.§3 Postanowienia końcowe

 
Nagrody zostaną wysłane na wskazany przez Zwycięzców adres w ciągu 14 dni od dnia rozstrzygnięcia Konkursu. Wszelkie działania Uczestnika, naruszające postanowienia Regulaminu, mogą stanowić podstawę do wykluczenia Uczestnika przez Organizatora, a w szczególnych przypadkach również do przerwania Konkursu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie problemy techniczne zaistniałe w trakcie trwania Konkursu, wynikające z przyczyn niezależnych od Organizatora.
Wszelkie reklamacje dotyczące realizacji Konkursu powinny być kierowane pisemnie pod adres e-mail: bazyliowymus@gmail.com z tytułem: Reklamacja – Konkurs „WITAMINOWY STRZAŁ”. Organizator rozpatruje reklamację w ciągu 5 ( pięciu ) dni od dnia doręczenia prawidłowej reklamacji, zgodnie z kolejnością ich wpływu. Reklamacja prawidłowa to taka, która zawiera: a) dane osobowe uczestnika, b) opis stanu faktycznego, c) zarzuty. Informację o wyniku przeprowadzonego postępowania reklamacyjnego Organizator przesyła Uczestnikowi na adres e-mail, z którego wysłana została reklamacja.
Organizator Konkursu zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zakończenia lub do wydłużenia czasu trwania Konkursu, o czym niezwłocznie poinformuje Uczestników, publikując informację na stronie http://bazyliowymus.blogspot.com. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu w trakcie trwania Konkursu.
Treść niniejszego Regulaminu będzie udostępniona Uczestnikom Konkursu na blogu http://bazyliowymus.blogspot.com. Regulamin Konkursu będzie można również otrzymać wysyłając prośbę o przesłanie Regulaminu na adres bazyliowymus@gmail.com.

63 thoughts on “Wygraj sprzęt do kuchni – KONKURS!

 1. Najczęściej robię koktajl, który ma w sobie pełną różnorodność owoców! Robię 3 warstwy, z czego każda składa się z połówki banana, łyżki jogurtu i dodatku. Pierwsza warstwa to dodatkowo jagody i cynamon, druga to morela i kurkuma, a trzecia to maliny i imbir. Taki koktajl dodaje mnóstwa energii, jest zdrowy i poprawia metabolizm! Uwielbiam takie mieszanki, więc ten koktajl jest moim ulubionym! 🙂

  Anna Kietzman

 2. NIE TYLKO DLA TERRORYSTÓW, CZYLI WYBUCHOWY SOK Z GRANATÓW

  Potrzebujemy 2 granaty, 1 cytrynę, 50 ml soku jabłkowego i wodę.
  Wyciskamy sok z granatów i dodajemy pozostałe składniki.


  Dzięki temu, że przepis jest bardzo prosty, na pewno nie okaże się niewypałem. Jego przyrządzenie zajmuje mniej więcej tyle czasu co wyciągnięcie zawleczki z granatu. O dziwo jego kolor wcale nie jest granatowy, a czerwony jak krew. Co ciekawe nie wywołuje pożaru tylko skutecznie gasi pragnienie, a jedyny wybuch z jakim mamy do czynienia to wybuch radości i eksplozja energii. Smacznego!

  MICHAŁ GÓRSKI

 3. Chociaż ja nie Mickiewicz to sobie rymuję,
  I na sprzęt marki Severin jak Wojski na niedźwiedzia poluję.

  Bo gdyby wieszcz o Waszym konkursie usłyszał,
  Zamiast "Ody do młodości" – "Odę do koktajlu" by napisał.

  I Telimeny mrówki by nie oblazły w świątyni dumania
  – gdyby wypiła mój koktajl miałaby energię do ich odganiania.

  I ja tam byłam, miód z aloesem i olejem piłam,
  A com widziała i słyszała, w przepisie umieściłam.

  Więc nie będę się dłużej bawić w ciuciubabkę,
  Ja na Wasze nagrody mam po prostu chrapkę.

  A oto przepis na ów szlachetny trunek:

  Ingrediencje: 2 kiwi, łyżka soku z cytryny, łyżka aloesu, łyżka oleju lnianego, łyżka miodu, niegazowana woda mineralna

  Dwa owoce kiwi obieramy ze skórki i wrzucamy do blendera (najlepiej smakuje z blendera marki SEVERIN). Dodajemy wszystkie pozostałe ingrediencje oprócz wody. Miksujemy, przelewamy do szklanicy i dolewamy wodę mineralną. I nasza nalewka gotowa do spożycia! Bon appetit!

  Jolanta Czaja

 4. W moim domu nigdy nie robiłam koktajli,najwyżej z z truskawek i kefiru,które uwielbiam.Do czasu….jak to mówią potrzeba jest matką wynalazku 🙂 1,5 roku temu na świat w dość dramatycznej sytuacji przyszła moja ukochana,wymodlona i wymarzona córeczka.Niestety urodziła się z podwójną anemią i groziło jej przetaczanie krwi.Szukałam sposobu jak ją wzmocnić,gdyż bałam się tego przetaczania jak diabli.I znalazłam…fantastyczną lekarkę,która kazała mi pić szklankę soku z buraków rano i wieczorem przy jak najczęstszym przystawianiu córeczki do piersi.Po 2 dniach morfologia kontrolna….strach…dla nas to być albo nie być…i stał się CUD-poszła delikatnie w górę!!! Po 4 miesiącach ustabilizowała się,ale nadal musiałam pić buraki.Kto choć raz pił czysty sok z buraka ten wie jak wstrętnie smakuje.Zaczęłam kombinować z dodatkami,tak by sobie znaleźć w miarę smaczny koktajl,po którym nie będę mieć odruchów wymiotnych.I znalazłam.Ten przepis chcę polecić wszystkim zmagającym się z anemią,dlatego pozwoliłam przytoczyć sobie moją historię.Na buraki patrzeć nie mogę,ale ten koktajl pije codziennie,mało tego podaję go również moim dzieciom.Córeczka i syn o dziwo ku mojemu zdumieniu piją ze smakiem.
  Składniki:
  – 2 gotowane buraki
  – świeży imbir (wielkości kciuka)
  – 1 pomarańcza
  – 1 łyżeczka sproszkowanej macy
  – 1 łyżeczka oleju koksowego
  – 100 g mrożonych malin .
  To wszystko zmiksować i gotowe!
  Rozgrzewający,zdrowy i wzmacniający odporność-nazwałam go CUD MALINA 🙂 za to,że uratował moją córeczkę,która dziś jest tryskającym okazem zdrowia 🙂 Polecam 🙂
  kaja350@vp.pl

 5. Kolorowy koktajl – pięknie wyglada jeszcze lepiej smakuje 🙂

  Składniki :
  * jogurt naturalny,
  * płatki owsiane,
  * garść truskawek (moga być mrożone ),
  * garść malin ( mogą byc mrożone ),
  * jabłko ,
  * gruszka,
  * banan

  Owoce blendujemy w osobnych pojemnikach, grupami : truskawki z malinami , jabłko z gruszka , banan. Płatki wcześniej namaczam. Układam w wysokiej szklance naprzemiennie czerwone owoce , jogurt, płatki , mus z jabłek i gruszki oraz banana, można ozdobić listkiem mięty . Uzyskujemy efekt kolorowej tęczy 🙂 (Zdj. Wysyłam mailem)

 6. Myjemy owoce i jarmuż.

  Do blendera dodajemy:

  2 garsci jarmuzu,
  nastepnie obieramy owoce;
  *2 pomarańcze
  *1 cytryna
  *3 jabłka winnosłodkie w tym przypadku idared
  *0,5 łyzeczki cynamonu
  *dodajemy szklanke wody mineralnej i blendujemy wszystko.

  Przygotowane ilości są na jeden "wsad".

  Kacper, Janek oraz Nikodem 🙂

 7. PORANNA PIESZCZOTA 🙂

  Mój ranny zastrzyk energii
  to jest zdrowy koktajl, w który
  ładuję wszystko, co dobre,
  wprost z mocy Matki Natury!
  Jedna porcja i od razu
  pałam energii zasobem,
  zachowując przy tym duszę
  oraz ciało całkiem młode! 😉

  Poranna Pieszczota
  czyli koktajl śniadaniowy na wagę złota!

  Składniki:
  1/2 opakowania gęstego jogurtu naturalnego
  2-3 łyżki mleka (ewentualnie, żeby rozrzedzić)
  5 łyżek płatków owsianych błyskawicznych
  1 banan (dojrzały, z cętkami)
  2 łyżki masła orzechowego
  1 łyżka miodu (opcjonalnie)
  cynamon – w dowolnych lubianych ilościach

  Przygotowanie:

  Składniki umieszczamy w kielichu blendera lub garnku. Blendujemy, aż wyjdzie gładka, pachnąca cudownie masa. Przelewamy do szklanki, dekorujemy cynamonem i delektujemy się poranną pieszczotą boskiego, zdrowego i smakowitego śniadania!

  <3

  MirkaWu
  wawrzyniakmirka@gmail.com

  A tutaj foto:
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1264461083643080&set=a.670579386364589.1073741825.100002376018149&type=3&theater

 8. Przyznam szczerze, że początkowo koktajle nie były mile widziane w moim domu – dzieci stroniły od owoców i warzy, a i mąż nie pałał miłością do nich. Wszystko zmieniło się kiedy owy koktajl przygotowaliśmy wspólnie śmiejąc się, żartując i wyobrażając sobie hego smak, a przepis brzmiał tak…:
  – 1 duży melon cukrowy Galia, ze słodkim i aromatycznym miąższem
  – 1/2 smacznego ogórka sałatkowego
  – świeżo wyciśnięty sok z połówki limonki
  – łyżka drobno posiekanego imbiru o orzeźwiającej woni
  – 6 kosteczek lodu
  Wszystko to wrzuciliśmy do blendera i zmiksowaliśmy. Smak zachwycił nie tylko mnie, ale i koktajlowych niejadków, a więc dzieci i męża 🙂 Od tamtej pory koktajl ten króluje na naszym stole. Pycha!! Polecam spróbować, dawka zdrowia gwarantowana!
  Pozdrawiam, Anna 🙂

 9. Owocowa bazylia
  Składniki:
  Garść bazylii
  1 gruszka
  szklanka zielonych winogron
  1 pomarańcz

  Wszystkie składniki blendujemy i delektujemy się tym wyjątkowo pysznym koktajlem.

  Zdjęcie wysłane mailem

  Pozdrawiam
  Małgosia
  burgundowo@gazeta.pl

 10. Podminowany koktajl migdałowy! Przepis:
  Składniki:
  – 3 łyżeczki zmielonych ziaren kakaowca
  – woda
  – mleko
  – 2 pompki syropu migdałowego
  – kilka zmielonych migdałów do dekoracji
  – nasiona z granatu
  Przygotowanie:
  Do kubka wsypuję 3 płaskie łyżeczki zielonych ziaren kakaowca. Zalewam wrzącą wodą trochę więcej niż do połowy następnie dodaję syrop migdałowy. Mleko spieniam (z powodu braku spieniacza używam miksera :)). Potem zalewam mlekiem w taki sposób, aby na wierzchu powstała mleczna pianka. Posypuję koktajl zmielonymi migdałami oraz niewielką ilością nasion granatu i…już mogę rozkoszować się jego pysznym smakiem i dużą dawką witamin, które pochłaniam z uśmiechem na twarzy.
  Życzę smacznego 😉
  Pozdrawiam, Monika 🙂

 11. Mango, brzoskwinia i morela
  to trio energetyczne, które dech zapiera.
  Co rano stawia mnie na nogi,
  tak że życie chwytam jak byka za rogi.
  Witaminy B i fosfor pomagają mi
  składniki odżywcze przyswoić w mig.
  Fruktoza z owoców cukier podnosi,
  tak że uśmiech na mej twarzy od rana gości.
  Żelazo z mango dodaje mi siły,
  więc wysiłek fizyczny nie jest już nie miły.
  Witamina C i beta karoten sprawiają, że
  bakterie i wirusy nie są juz kłopotem.
  Podsumowując powiem więc szczerze-
  w energię z pomarańczowego koktajlu mocno wierzę.

  Alicjaruz@op.pl

 12. Koktajle w naszej rodzinie dodają werwy i ochoty,
  zarówno na aktywność, rodzinne zabawy jak i psoty:)
  Uwielbiamy ze świeżych warzyw i owoców je wykonywać,
  jednak bez odpowiedniego blendera kielichowego trudno tego dokonywać
  Wszak nasz blender padł, resztkami sił wydał ostctnie tchnienie,
  więc druga nagroda w tym konkursie to wielkie moje marzenie.

  A oto mój przepis na energetyczny koktajl :

  E ENERGETYCZNE koktajle dodaja nam siły i witalności,
  N NATURALNIE zwłaszcza ten owowocwy w naszym domu gości,
  E EFEKTOWNIE dzieci nie zjedzą całego owocu,a koktajl wypiją,
  R REGENERUJĄ ciało, i z pełnią aktywności wszak żyją.
  G GENIALNE połączenie banana, 3 brzoskwiń i dorosnego jabłuszka
  E EXTRA połączone z pomarańczą, 2 kiwi i jogurtem, dobre dla brzuszka.
  T TAK właśnie wygląda skład naszego koktajlu jak wiecie,
  Y YES! On jest po prostu najpyszniejszy na świecie 🙂
  C CUDOWNIE orzeźwia, zwłaszcza gdy jest w lodówce schłodzony
  Z ZNAKOMICIE zmakuje, dodaje siłi i witalności-nasz wymarzony!
  N NATURALNIE pysznie smakuje, czasem mięty do niego dodajemy,
  Y YUPII! Rurka do tego, i już po tochu co dnia go pijemy 🙂

  K KOCHAMY wszak koktajle, dzięki nim nie brak nam witaminy,
  O ODGRYWAJĄ one ważną rolę w naszym życiwniu,dając wesołe miny:)
  K KOKTAJLE uwielbiamy, czasem robimy te z marchewki i pomarańczy
  T TRYSKAJĄCE bombą witaminową, aż każdy z nas z werwą tańczy.
  A APETYCZNIE wyglądają, dają "kopa " do działania i motywują
  J JAK najlepiej nasze ciała i umysły do aktywności angażują.
  L LUBIMY je niesamowicie, i chcemy by nie brakło ich skrycie!

  Pozdrawiam, Adam 🙂

 13. Zielony zawrót głowy
  Składniki:
  20 – 30g płatków owsianych Provena
  100ml wody
  80g jarmużu (bez łodyg)
  80g szpinaku
  1 banan
  1 pomarańcza
  1 łyżeczka żurawiny suszonej
  1 łyżeczka zmielonych orzechów włoskich i pinii

  Wszystkie składniki blendujemy i smoothie się delektujemy.
  Zdjęcia poszły na emaila 🙂
  Serdecznie Pozdrawiam!
  Dominika Klępka

 14. Czerwone smoothie
  Składniki:
  100ml zielonej zaparzonej herbaty
  20g płatków owsianych
  1 czerwony burak
  1 marchewka
  1 nektarynka
  Sok z połówki pomarańczy
  Sok z połówki cytryny
  1 jabłko
  Garść rzeżuchy
  1 łyżeczka miodu

  Owoce i warzywa drobno siekamy, umieszczamy w kielichu blendera, płatki namaczamy w zielonej herbacie, studzimy i dodajemy skrojonych składników. Wlewamy sok z cytryny i pomarańczy, dosładzamy miodem, dodajemy rzeżuchę, miksujemy na gładką konsystencję i przelewamy do szklanek.

  Życzę smacznego i pozdrawiam!
  Dominika Klępka (dominikaklepka@wp.pl)

 15. Panie i Panowie, Ladies and Gentlemen! Przed Państwem: ZDROWY, ENERGETYCZNY, ZIELONY KOKTAJL. Koktajl, który sprawia, że tryskam zdrowiem i energią, a na mojej twarzy gości bananowy uśmiech. Koktajl, któremu nikt nie jest w stanie się oprzeć. Koktajl, który smakuje jak marzenie. (Zdjęcie ZIELONEGO JEGOMOŚCIA przesłałam na adres mailowy).

  Składniki:
  garść szpinaku
  garść sałaty rzymskiej
  kiwi
  1 banan
  sok wyciśnięty z połowy cytryny
  1 łyżeczka miodu
  1 łyżeczka spiruliny
  1/2 szklanki wody

  Banana i kiwi obieram, kroję na mniejsze kawałki. Wszystkie składniki miksuję do uzyskania jednolitej konsystencji.

  Anna M.

 16. Koktajl, który stawia na nogi nawet podczas największego kaca!!

  Składniki:
  -mała garść malin
  -mała garść jagód
  -łyżeczka mielonego ostropestu plamistego
  -łyżka mielonego siemienia lnianego
  -dwie łyżeczki dowolnych otrąb
  -150g jogurtu naturalnego
  -50 ml mleczka kokosowego
  -łyżka miodu

  Wykonanie:
  Wszystko zmiksować i wypić tuż po chłodnym prysznicu 🙂

 17. Przedstawiam Smothie do którego zaispirował mnie kolega kolarz

  30 gr jarmużu
  1/2 cm imbiru
  1 szklanka świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy
  1 banan

  Wszystko razem zmiksować , jest to świetna dawka na rozpoczęcie ciężkiego dnia

 18. Dawka zdrowia i energii!
  Do miksera wrzucam: 1cm świeżego,obranego imbiru, 3 większe obrane kiwi,oraz dużego banana.Dodaję średniej wielkości umyty ogórek, garść szpinaku i połówkę kwaśnego jabłka. Całość zalewam szklanką mleczka kokosowego i miksuję. Odcedzam! I już gotowy smaczny , zdrowy i energetyzujący koktajl!
  Michalina Ćwioro (michalinacw1955@wp.pl)

 19. A mój ukochany poranny koktail jest taki:
  1 banan
  pół dojrzałego avokado
  200g szpinaku
  mleczko kokosowe (pół szklanki)
  1 łyżka nasion chia
  1 łyżeczka lnu
  1 łyżeczka miodu
  natka pietruszki
  1/2 szklanki mleka
  mmm pychota <3 ilość składników na 500ml (pijemy go razem z siostrą) 🙂
  zdjęcie koktajlu wysłane mailem( kosmalskad@o2.pl)

 20. Na początku wiosny – i po ciężkiej zimie – nawet nie mam siły myśleć o wybitnie skomplikowanych ciastach czy sutych obiadach z wykorzystaniem zaawansowanych w obróbce składników. 😉 Dlatego temat konkursu trafia prościutko w moje aktualne potrzeby i kulinarne manie. Podsyłam więc przepis prosty, ale lekki, idealnie nadający się na śniadanie lub drugie śniadanie. Przepis, który towarzyszy mi zawsze – świątek, piątek czy niedziela. 🙂

  To…

  D-ZIELne Śniadanie – zielony koktajl mocy 🙂

  Składniki:

  1 duży banan
  2 garście szpinaku/rukoli/roszponki (zależy, co jest pod ręką, byle zielone)
  2 gruszki
  100 g jogurtu naturalnego
  1/2 łyżeczki cynamonu
  1/2 łyżeczki imbiru
  1 łyżka miodu
  1 łyżka nasion chia
  1 łyżka oleju kokosowego

  Owoce myjemy, obieramy, kroimy na średniej wielkości kawałki i rzucamy do blendera. Dodajemy resztę składników i blendujemy. Ja mam blender sportowy z bidonami, więc muszę to robić stopniowo, ale wszystko zależy od sprzętu. 🙂

  A później delektujemy się lekko pikantnym, zdrowym i aromatycznym śniadaniem z kubka, filiżanki lub wprost z bidonu! 🙂

  Pozdrawiam! A fotkę wyślę za chwilę mailowo. 🙂
  Nulek (anulawawrzyniak@gmail.com)

 21. Mój koktajl jest podróżą do słodkiego świata wykreowanego przez chińskiego reżysera Kar Wai Wong. To właśnie on stworzył soczystą historię życia pewnej zdradzonej kobiety. Norah Jones wyśpiewała w tym filmie słodko- gorzką opowieść o poszukiwaniu tego co najpiękniejsze w życiu. Zainspirowana tą opowieścią i zakochana po uszy w smaku jagód proponuje Wam koktajl „My blueberry nights”, będący metaforą dążenia ku miłości- gdzie czasem jest zimno, czasem ciepło, słodycz miesza się z cierpkim smakiem, a mrok graniczy ze światłem. Zapraszam do pełnego uczestnictwa w rytuale przygotowania i picia tego koktajlu. Koniecznie z paczką chusteczek, filmem „My blueberry nights” oraz moim jagodowym słodko-cierpkim koktajlem podanym w wykwintnym szkle teku- ….. To będzie prawdziwa bajka!

  Szklankę jagód i borówek amerykańskich zblenduj z dodatkiem soku z cytryny oraz 5 kostkami lodu. To będzie warstwa mroczna- zimna, cierpka, gęsta . Wylej na dno pucharka.
  Pól szklanki jagód zblenduj z jogurtem naturalnym , dodaj ziarenka wanilii i łyżkę miodu. Oto warstwa jasna- słodka, lekka, ciepła. Wylej ją na pierwszą warstwę.
  Udekoruj keksem z jogurtu oraz ulubionym ciastkiem.

  Włącz film i delektuj się chwilą zapomnienia… Paulina Gałczyńska

 22. J – jabłko
  A – avokado
  B – banan
  O – odrobina cytryny
  L – lubiany przeze mnie szpinak
  Oraz woda co zdrowia doda – najlepsze smoothie!! ❤

  Zdjęcie wysyłam na maila ��
  Monika Wróbel-Wiklicka

 23. Mój najlepsiejszy 🙂
  Składniki: 250 ml świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego, 1 pokrojona figa, 1 suszona morela (wcześniej namoczona w wodzie lub soku jabłkowym), 1 łyżeczka siemienia lnianego, 1 łyżeczka zarodków pszennych, 1 łyżeczka drożdży piwnych.
  Przygotowanie: Wszystkie składniki zmiksować razem. Wzmacniający, uzupełniający witaminy i mikroelementy.

 24. Słodki i dodający energii. Mięta nadaje orzeźwienia, na końcu wyczuwalny smaczny posmak mięty. Pycha!!!

  Moja propozycja to bananowy koktajl z wodą kokosową i miętą 🙂
  Słodki i dodający energii. Mięta nadaje orzeźwienia, na końcu wyczuwalny smaczny posmak mięty. Pycha!!!

  Składniki: (na 1 porcje)

  woda kokosowa z jednego kokosa- ok. 80 ml
  1 mały banan
  1/2 szkl mleka
  garść mięty+ trochę do dekoracji

  Przygotowanie:

  Wszystko umieścić w misie malaksera lub blendera i zmiksować do gładkości. Przelać do szklanki. Koktajl podawać od razu lub schłodzony dekorując listkami mięty. Smacznego!

  Zdjęcie przesyłam mailem.
  Pozdrawiam!
  akrobatka@spoko.pl

 25. Bananowy zawrót głowy (porcja na dwie głowy)
  2 dojrzałe banany
  2 garście daktyli medjool
  ½ łyżeczki cynamonu
  ½ łyżeczki mielonego imbiru
  ½ łyżeczki mielonego kardamonu
  400 ml mleka migdałowego lub ryżowego
  kostki lodu

  Wszystkie składniki wrzuć do blendera i starannie zmiksuj. Gotowy koktajl przelej do szklanek. Pij w towarzystwie przystojnych i pięknych przedstawicieli płci przeciwnej (lub, jeśli wolisz, swojej własnej).
  Koktajl dodaje energii, tak że będziesz skakać jak Małysz (banan), wirować jak derwisz (daktyle) i smalić cholewki jak Kmicic (kardamon).

 26. Koktajl jarmuż z awokado
  Koktajl pełen witamin i wartości odżywczych. Bez cukru, wegański idealny na oczyszczenie organizmu. Można zabrać go ze sobą do pracy. Polecam, bo pracy przy nim mało a dostarczymy sobie bombę witaminową.
  100 g jarmużu
  50 g szpinaku
  1 awokado
  1/2 cytryny
  1 gruszka
  1/2 jabłka
  1 pomarańczo

  Gruszkę, jabłko obieram, awokado kroję na pół przekręcam i wyjmuję pestkę. Łyżeczką wydrążam miąższ awokado. Owoce polewam sokiem z cytryny żeby nie ściemniały, i przekładam do pojemnika wysokiego. Jarmuż myję, usuwam grube łodyżki, szpinak myję i dodaję do owoców. Z pomarańczy wyciskam sok i też dodaję. Całość miksuję blenderem, podaję z listkiem mięty i plastrem cytryny.

  zdjecie przesyłam na meila
  Smacznego życzy Magda 🙂

 27. Samo zdrowie!
  Dla tych małych i dużych😀😊☺
  Pysznie i owocowo,
  Szybko i zdrowo
  Naturalny jogurt koktajlowy to:
  1banan
  1gruszka miękka
  1kiwi
  1mały jogurt naturalny gęsty
  Owoce kroimy na małe kawałki, dolewamy jogurt i miksujemy.
  Wychodzi pyszny witaminowy jogurt, który zajada nawet mój mały niejadek😊😊😊

 28. Mój koktajl, który jest bombą energii to:
  1 banan
  1 jabłko
  1 kiwi
  1 pomarańcza
  0,5 szklanki wody
  Jest naturalny i bardzo dobry. Nie dość, że dodaje mi energii to jeszcze orzeźwia.

  Życzę smacznego bo jest naprawdę pyszny !!!

  Martyna 🙂

 29. Zdrowie i energia- na to zawsze MUS, do
  tego bazylia- koktajl czuję już

  Dla ciała i ducha taki przepis mam-
  sprawdź, spróbuj, zasmakuj w ten
  wiosenny czas

  – 3 szklanki malin mrożonych lub nie, dodaj do
  blendera i liście bazylii- tyle ile chcesz;
  – banan w tym kielichu znaleźć też się musi-
  zalej to jogurtem w porcji trzech szklanusi;
  – włącz blender niech wir rozmiażdży składniki,
  dodaj łyżkę miodu- niech się złączy z nimi;
  – by podkręcić smak oraz metabolizm szczyptę wrzuć
  chillii- niech się dzieje ogień;
  – jeszcze raz zmiksować, zmrozić można też;

  Zaskoczy Cię smak, ale doda siły- kiedy więc
  zgłodniejesz możesz się posilić tym prostym

  przepisem, a zrozumiesz wnet, że koktajl dla
  Ciebie to najlepsza rzecz!

  Beata Hąc, mail: beatahac@gmail.com

 30. Frozen Smoothie
  Składniki
  -2 banany
  -3 kiwi
  -2 pomarańcze
  – granat
  – kilka kostek gorzkiej czekolady
  do dekoracji
  Owoce umyć i obrać.
  Każdy owoc osobno zmiksować.
  Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej.Wlać do małego woreczka,odciąć końcówkę i udekorować szklankę.
  Do szklanki wlewamy pierwszą warstwę kiwi i wkładamy na chwilę do zamrażarki.Druga warstwa pomarańczowa, kolejna bananowa i kiwi.Po wlaniu każdej warstwy wkładamy do zamrażarki.Dekorujemy granatem,listkiem selera naciowego i kwiatami.
  Smacznego.
  Gabriela Małgorzata Krowicka
  Przepis i zdjęcie wysłane na e-mail
  Profile polubione udostępnione

 31. Mój przepis to na pyszby koktajl w miesiącu którym nie ma świeżych owoców
  1 op mrożonych truskawek około 0,5kg
  3 banany
  0,5 soku z cytryny
  1 duży kubek jogurtu greckiego ( bez mleka w proszku)

 32. Zielony koktajl mocy

  2 garści świeżych liści szpinaku

  1 kiwi

  0,5 banana

  1,5 łyżeczki nasion chia

  woda (ilość zależy od tego jak bardzo gęsty chcemy koktajl)

  Owoce kroimy na mniejsze kawałki i blendujemy z resztą składników.

  Nic skomplikowanego. Łatwe, szybkie, przepyszne i przede wszystkim zdrowe!

 33. Moj autorski przepis na boski koktajl inspirowany lodami mietowo-czekoladowymi w których się zakochalismy po uszy;)
  2 banany
  Parę liści mięty
  Syrop miętowy(ilość do smaku)
  Szklanka mleka
  Gorzka czekolada lub mleczne płatki czekoladowe
  Wszystko miksujemy i chwile chlodzimy w lodówce.Kto nie próbował, szczerze polecam,mieta nieziemsko orzeźwia i pobudza a czekolada wystrzeliwuje w kosmos;)trzeba spróbować tego połączenia!!!!

 34. Koktajl na detoks z ogórkiem
  Ogórek działa oczyszczająco, zawiera dużo wody i sprzyja wydalaniu kwasu moczowego z organizmu . Orzeźwia i tonizuje. Przyśpiesza wydalanie wody z organizmu, która powoduje opuchliznę i tycie. Natka pietruszki jest pomocna w walce z anemią, łagodzi objawy stresu, regeneruje skórę. Koktajl z powodzeniem może zastąpić śniadanie lub kolacje.

  Składniki

  1/2 szt ogórek świeży
  1 szt kiwi
  1/2 szt jabłka
  1 pęczek natki pietruszki
  1 łyżeczka oleju rzepakowego

  Wykonanie
  Ogórek, kiwi, jabłko i natkę pietruszki wyciskamy w wyciskarce Philipiak Milano dodajemy olej. Całość dokładnie mieszamy

 35. Koktajl przyśpieszający metabolizm
  Koktajle zawierają minimalną ilość tłuszczu, który jest najbardziej kalorycznym składnikiem pożywienia, obok cukru. Koktajle dostarczają ogromną ilość witamin, mikroelementów, przeciwutleniaczy, błonnika. Warto zwrócić uwagę w jaki sposób wyciskamy sok. Najwięcej składników mineralnych i witamin zachowamy wyciskając sok wyciskarką wolnoobrotową, minusem jest cena. Jeśli nie dysponujemy takim urządzeniem możemy robić soki sokowirówką lub blenderem. Seler naciowy ułatwia odchudzanie, dostarcza wiele witamin i minerałów, ma niski poziom glikemiczny.

  Składniki

  1/2 szt ogórka świeżego
  1 kiwi
  2 łodyg selera naciowego
  1 jabłko
  1 łyżeczka oleju rzepakowego

  Wykonanie
  Z ogórka, kiwi, selera i jabłka wyciskamy sok, dodajemy olej dokładnie mieszamy.

 36. Koktajl spalający tłuszcz.
  W pewnym wieku nasz metabolizm spada o kilka procent to jest naturalne ale jest na to sposób by przyśpieszyć naszą przemianę materii. Każdemu z nas od czasu do czasu przyda się kuracja oczyszczająca. Jej celem jest przywrócenie równowagi zmęczonemu organizmowi, zmniejszy się nasza waga. Najlepiej to zrobić za pomocą kuracji sokowej.
  Po pierwsze jedzmy śniadanie.
  Po drugie posiłki jedzmy co 2-4 godzin
  Po trzecie zacznijmy się ruszać trzy cztery raz w tygodniu po 45 minut.
  Po czwarte zmieńmy naszą dietę na bardziej warzywną i owocową.
  Światowe padania pokazują jedząc jednego grejpfruta możemy schudnąć nawet 1,5 kg tygodniowo. Odczyszczają organizm największe zasługi ma biała wewnętrzna błonka, czyli albedo, która działa lekko przeczyszczająco. Warto polubić jej lekko gorzkawy smak.

  Składniki

  1 grejpfrut
  1 pomarańcza
  3 łodygi selera naciowego
  2 średniej wielkości jabłka.

  Wykonanie
  Grejpfrut, pomarańczę, jabłka i seler wyciskamy w wyciskarce. Można też wszystkie składniki zmiksować.

 37. Koktajl spalający tłuszcz
  Koktajl jest bombą witaminową i składników mineralnych ułatwiająca spalanie tłuszczu. Dodatkowo jest bardzo zdrowy. Jarmuż jest doskonałym źródłem błonnika,witamin, luteiny i zeaksantyny i sulforanu, silnego przeciwutleniacza o właściwościach przeciwnowotworowych. Trawa cytrynowa zawiera olejek eteryczny cytral, który ma silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwutleniacze, Trawa cytrynowa uważana jest za środek zwiększający możliwości umysłowe i poprawiające pamięć.

  składniki

  1 szkl liści jarmużu
  2 łodygi selera naciowego
  1 pomarańcza
  1 jabłko
  1 trawa cytrynowa

  Wykonanie
  Jarmuż, seler, trawę cytrynową, pomarańczę, jabłko wyciskamy w wyciskarce wolnoobrotowej do soków lub sokowirówce.

 38. Sok spalający tłuszcz.
  Festiwal owoców i warzyw w kuchni trwa. Każdego ranka przygotowuję soki ze świeżych owoców i warzyw. Dziś kolejna odsłona soku spalającego tłuszcz, który jest pyszny i zdrowy. Tradycyjnie do soku dodałam seler naciowy, jabłko, kiwi, ananas i jarmuż. Ananas przyśpiesza spalanie kalorii i zwiększa przemianę materii.

  Składniki

  1 jabłko
  1 kiwi
  2 łodygi selera naciowego
  1 szkl jarmużu
  1/ 5 szt ananasa

  Wykonanie
  Seler, jabłko, kiwi, ananas i jarmuż wyciskamy w wyciskarce lub sokowirówce.

 39. Cytrusowy sok spalający tłuszcz
  Chcesz schudnąć i wyglądać pięknie?
  Nie odmawiaj sobie jedzenia i soków
  Nie wymaga to wielkiego trudu, ale nowego spojrzenia na naszą kuchnie i posiłki. Kilka składników odpowiednio połączonych i możemy się delektować zdrowym pysznym soczkiem, który ułatwi nam spalanie tłuszczu.
  Pieprz cayenne przyśpiesza metabolizm. Stosowanie w małych ilościach pierzu hamuje apetyt, szczególnie na tłuste,słone i słodkie potrawy.

  Składniki

  1 pomarańcza
  1 grejpfrut
  1/5 ananasa
  1 cm korzenia imbiru
  szczypta pieprzu cayenne

  Wykonanie
  Grejpfrut, pomarańczę, ananas oraz imbir wyciskamy w wyciskarce do soków. Przyprawiamy do smaku pieprzem cayenne.

 40. Koktajl spalający tłuszcz.
  Zima odchodzi zaś wiosna zbliża się wielkimi krokami. Dodatkowo nasza aktywność w okresie zimowym spada, dieta bardziej kaloryczna kilka kilogramów przybywa. W organizmie jest więcej toksyn. Dlatego warto szybko zmienić dietę, zadbać i większą aktywność fizyczną by wiosnę powitać z entuzjazmem i radością.
  Pieprz cayenne przyśpiesza metabolizm, zwiększa termogenezę. Spożywanie w małych ilościach hamuje apetyt na tłuste,słone i słodkie potrawy.

  Składniki

  3 łodygi selera naciowego
  1 pomarańcza
  1 grejpfrut
  1 cytryna
  kawałek korzenia imbiru 1cm
  szczypta pieprzu cayenne

  Wykonanie
  Grejpfrut, pomarańcze, cytrynę i imbir wyciskamy w wyciskarce do soków. Przyprawiamy pieprzem dokładnie mieszamy.

 41. Koktajl przyśpieszający metabolizm.
  Absolutnie nikt nie życzy sobie aby proces odchudzania przypominał jazdę raz w dół raz w górę. Szybki proces zjechania z wagi objawia się po jakimś czasie efektem jojo. Dlatego warto odchudzać się z głową, zaplanować dietę. Bardzo pomoce w diecie są koktajle, które dostarczają nam energii przyśpieszają metabolizm. Dziś przygotowałam koktajl na bazie manga i cytrusów.
  Mango zalecane jest przez dietetyków jako suplement wspomagający odchudzanie regulujący poziom cukru we krwi i wspierający równowagę hormonalną organizmu

  składniki

  1/2 mango
  1 pomarańcza
  1 limonka
  świeży imbir 1 cm
  1 szklanka wody

  Wykonanie
  Mango, pomarańczę, limonkę i imbir wyciskamy w wyciskarce. Sok przelewamy do pojemnika dodajemy wodę mieszamy.

 42. Koktajl na smukła sylwetkę.
  O każdej porze roku, każdy marzy o pięknej sylwetce bez wyrzeczeń i starań. Tak się nie da smutne prawa. Jedzenie jest dla nas przyjemnością na chwilę zaś centymetry zostają na dłużej, zawsze wybór należy do nas. musimy dbać o to co jemy, zadbać o naszą aktywność fizyczną. Możemy sobie wybierać produkty, pamiętając o złotej zasadzie. Wszystko co zjadamy jest składnikiem naszego ciała. Jedząc nieprawidłowo sami siebie zaśmiecamy. Jeśli nasza dieta będzie prawidłowa, tym lepiej dla nas i dla naszej figury, zdrowia. Zdrowe kolorowe koktajle dają nam radość życia, chęć do działania budzimy się koktajlami. Dzisiejszy koktajl powstał na bazie suszonego mango, pomarańczy, kaszy jaglanej,soku z marchwi. Mango zawiera beta karoten i witaminę C. Korzystnie wpływa na nerki zwalcza kwasowość poprawia trawienie, dobrze oczyszcza krew.

  Składniki

  2 pomarańcze
  2 łyżki ugotowanej kaszy jaglanej
  3 suszone kawałki mango
  1 marchewka
  200ml wody
  szczypta cynamon do smaku

  Wykonanie
  Suszone mango zalewamy gorącą wodą na 15 minut. Z pomarańczy, marchewki wyciskamy sok. Do pojemnika z mango dodajemy kaszę miksujemy. Dolewamy sok dokładnie mieszamy doprawiamy do smaku cynamonem.

 43. koktajl przyśpieszający metabolizm.
  Każdy z nas chciałby się poczuć młodziej,dobrze wyglądać warto w tym czasie zadbać o naszą aktywność, metabolizm. Bardzo pomocne są różne koktajle pyszne zdrowe, dzięki nim nie mamy ochoty na słodkości. Jednym z dzisiejszych składników koktajlu są:grejpfruty są niskokaloryczne, są znanymi sprzymierzeńcami wszystkich, którzy chcą spalić trochę kalorii. Przyczyniają się do szybkiego spalania tłuszczu i oczyszczania organizmu.

  składniki

  3 łodygi selera naciowego
  2 pęczki natki pietruszki
  3 pomarańcze
  3 małe jabłka
  1 grejpfrut

  Wykonanie
  Seler naciowy, natkę pietruszki, pomarańcze, jabłka i grejpfruta wyciskamy w wyciskarce. Mieszamy.

 44. Koktajl odchudzający
  Festiwal koktajli trwa na blogu, dziś mam wyjątkowy pyszny zdrowy odchudzający koktajl. Bazą do przygotowania koktajlu był jarmuż, seler naciowy które mają właściwości odchudzające. Odpowiednia dieta, koktajle i aktywność fizyczna potrafią wiele zdziałać 🙂 Efekty widać po kilku dniach 🙂
  Jarmuż zawiera nie tylko ogromne ilości witamin i karotenoidów, ale liczne pierwiastki zasadotwórcze: wapń, żelazo, fosfor i magnes.

  składniki

  1 garść jarmużu
  3 łodygi selera naciowy
  1 pęczek natki pietruszki
  2 pomarańcze
  2 jabłka
  1/5 szt ananasa

  Wykonanie
  Pomarańczę, seler naciowy, natkę pietruszki, jabłka i ananasa wyciskamy w wyciskarce.

 45. Koktajl dodający MOCY

  Zamiast porannej kawy piję energetyczny koktajl, który skutecznie pobudza mnie do działania. Wykonuję go z ulubionych owoców: pomarańczy i bananów, które przypominają mi o fantastycznej wyprawie do Hiszpanii oraz kiwi, które kojarzy mi się z budzącą się do życia przyrodą i nadzieją. W koktajlu znajdują się również: syrop klonowy i mleko- dające mi siłę oraz truskawki- źródło radości i szczęścia. Taki zestaw wprawia mnie w dobry nastrój oraz budzi energię. Wzmacnia, uodparnia, daje MOC!

  Składniki na 2 porcje:
  – 1 pomarańcza
  – 2 kiwi
  – 1/2 banana
  – kilka truskawek
  – 250 ml mleka
  – 1 łyżka syropu klonowego.

  Owoce należy dokładnie umyć i obrać. Następnie pokroić na mniejsze kawałki. Zmiksować kawałki pomarańczy, dodać mleko, syrop klonowy i pozostałe owoce. Dokładnie zmiksować i delektować się pysznym koktajlem.

  Joanna Maciejewska (zdjęcie przesłałam mailem 😉

 46. Wiosenny, energetyczny kolorem i smakiem 😉

  KOKTAJL POKRZYWA Z GRUSZKĄ
  na bazie soku z ananasa

  250 ml soku z ananasa – jednodniowy
  garść sparzonych młodych liści pokrzywy
  1 gruszka
  sok z 1/2 cytryny
  szczypta cynamonu
  szczypta cukru z prawdziwą wanilią
  lub ziarenka z 1/2 laski
  1-2 łyżeczki miodu lub syropu z mniszka

  Wszystkie składniki zmiksować. Podawać zaraz po przyrządzniu.

  Ps. wizualizacja tj. fotka poszła na maila ;D
  Pozdrawiam.
  Mariola Sokół

 47. Najlepszy, energetyczny koktajl. Dzięki niemu będziemy mieć energię i chęć do wszystkiego przez cały dzień. Koktajl dostarcza wielu witamin oraz korzystnie wpływa na pracę jelit.
  1. Dojrzały banan
  2. 1 burak
  3. Ok 10cm korzeń imbiru
  4. 1 limonka
  5. 2 łyżki miodu
  6. 1 łyżka siemienia lnianego
  7. 1 łyżka ostropestu (może być mielony lub całe nasionka)
  8. 1 łyżka młodego jęczmienia w proszku
  9. 100 ml mleka-najlepiej bez laktozy gdyż normalne mleko ciężko się trawi
  Polecam, sama piję od dłuższego czasu szklankę rano i naprawdę chce mi się żyć:)

 48. Podaję przepis na oczyszczający pyszny ,zdrowy ,wiosenny koktajl;1 op kostek lodu,5 gałązek pokrzywy,3 gałązki mięty(dla wielbicieli bazylii można zamieniać;-)miód według uznania dla osłody,2 obrane wypestkowane cytryny,dobrej jakośći woda,wszystko miksujemy,zdrowiem się cieszymy i codziennie taki koktajl pijemy,smacznego;-)

 49. Mój przepis to…
  Rumianek i miętę zalać goraca wodą niech ostygnie…miksujemy banana sporo marchwi mango jabłko cukier waniliowy a jeszcze szczypta kwasku cytrynowego lub cytryna kolor bedzie fajny…dodajemy tą miętę z rumiankiem można pić i pić. ..smacznego kochani 💞💞💞 buziaczki

 50. Przesylam zdjecie i mega krotki przepis na moj przepyszny koktajl ��
  2 buraki
  3 jabłka
  1 pomarańcza… do sokowirówki i voilla ����

  Pozdrawiam,
  Dominika Koźlik ��

 51. Witam ,

  Nie będę wymyślał tutaj żadnych kolorowych koktajli z palemką bo sukces tkwi w prostocie:) Koktajl dedykuje dla osób , które wczesnym rankiem mają wzmożony ruch fizyczny ale nie tylko. Napój , który postanowiłem zaproponować byście spróbowali jest to idealne rozpoczęcie dnia. Zasypiając wieczorem już myślę jak rozkosz mnie spotka z samego rana:)
  Do przygotowania potrzebujemy:
  -płatki owsiane górskie ( gramatura według uznania )
  -truskawki lub maliny mrożone ( gramatura według uznania )
  -odżywka białkowa ( smak dowolny ) 40 g
  -gorzka czekolada

  Sposób przygotowania:
  Płatki zalać wrzątkiem by zmiękły i zrobiły się bardziej puszyste , wsypać odżywkę , dodać owoce i kostki czekolady. Delikatnie dodać odrobinę wody , która spowoduje , że koktajl będzie rzadki lub gęsty . Bardziej smakuje mi gęsty. Pijąc ten posiłko-napój czujemy jak pestki owoców delikatnie chrupią nam o zęby a kawałki gorzkiej czekolady rozpływają się w ustach nadając delikatnie gorzkawy smak.

  BON APETIT

  Artur

 52. Wyszłam sobie do ogrodu
  nazbierałam ziółek młodych:
  mięty, szczawiu i pietruszki
  dorzuciłam jabłka, gruszki
  i banana, bo go lubię
  i już woda w szklance chlupie
  bo dolałam do kielicha
  moje dziecko tylko wzdycha
  jaki pyszny koktajl mamo
  jutro zrobię taki sama.

  Grażyna Cholewicka

 53. Smoothie to Moja ulubiona forma koktajlu przed treningiem dla uzupelnienia naturalnej glukozy 🙂 Moj autorski przepis to :
  1 Pomarancze
  1/2 soku z limonki
  1 kiwi
  5 łyżeczek borówki amerykanskiej
  1 łyzeczka miodu
  150 ml wody
  skladniki obieramy miksujemy i gotowe 🙂
  blender marki SEVERIN napewno pomogłby mi w przygotowaniach takich koktajli

 54. Moj cudowny koktajl jest połączeniem ulubionych owocow,czyli coś dla mnie,z bomba witaminowa dla mojego synka,który obecnie rezyduje w moim brzuszku;)jako ze jestem przeciwniczka sztucznej suplementacji,wszystkich najważniejszych składników aby rósł silny i zdrowy dostarczam mu w postaci koktajli, surowych owoców i warzyw;)Numerem ,,1" na mojej liście jest chyba najbardziej znany,zielony koktajl szpinakowy;)
  Garść świeżego szpinaku baby
  Soczyste,słodkie jabłuszko
  Duża pomarancza
  Dwa dojrzale banany
  Szklanka wody
  Wszystkie składniki miksujemy,aż uzyskamy piękny jedwabisty mus szpinakowy;)
  Mnostwo zdrowia,radości, a samo przygotowanie szybkie i nieklopotliwe….kto jeszcze nie pił, szczerze zachecam,warto!

 55. ja jestem wielką fanką owocowych, orzeźwiających smaków. mój faworyt to różowy, słodko-orzeźwiający koktajl z dodatkiem nasion chia. przygotowanie go jest banalnie proste.

  składniki:
  duży, dojrzały banan
  nieco ponad połowa szklanki truskawek (teraz raczej mrożone, tańsze, zdrowsze i łatwiej dostępne)
  3 łyżki czarnej porzeczki (ja używam mrożonej)
  3 łyżki wiśni (też mrożone najwygodniej)
  łyżka nasion chia
  sok z cytryny
  pół łyżeczki oleju kokosowego
  50-100 ml mleka pełnotłustego (w zależności od tego, jak bardzo gęsty chcemy koktajl)

  mrożone owoce wyciągamy na jakąś miseczkę i czekamy aż trochę rozmarzną, żeby nie zabić blendera. on oczywiście powinien wytrzymać kruszenie lodu, ale jeżeli nie ma takiej potrzeby, ja wolę go nie obciążać 😉

  wrzucamy do naczynia banana, truskawki, czarną porzeczkę i wiśnię. dolewamy mleka, wyciskamy sok z cytryny (ja dodaję mniej więcej tyle, ile do herbaty, czyli troszeczkę) dodajemy oleju kokosowego. wszystko blendujemy na gładką masę. gotowy koktajl posypujemy nasionami chia.

  pyszne, orzeźwiające i mega owocowe.

  zdjęcie koktajlu podsyłam mailem.

  pozdrawiam

  Ania

 56. Mój koktajl z dawką energii i szczęścia to:
  1 banan
  0,5 pomarańczy
  garść szpinaku
  1-2 szt. natki pietruszki
  0,5 łyżeczki spiruliny w proszku
  0,5 łyżeczki nasion chia
  pół szklanki wody

  blendujemy wszystko razem, pijemy i cieszymy się zastrzykiem energii oraz zdrowia!
  Najczęściej spożywam ten koktajl na II śniadanie.

  na zdrowie!
  Kasia :)))))

 57. Nie mam niestety zmysłu estetycznego i zdjęcie mojego koktajlu nie wyglądałoby na zdjęciu zbyt dobrze, więc ograniczę się do opisu i rekomendacji, że warto J

  Składniki na oko:

  – pomarańcza lub dwie

  – jabłko

  – odrobina startego imbiru

  – gałązka natki

  – szczypta pieprzu

  – łyżka syropu klonowego

  Wszystko zblendować, dodać trochę płynu (wody, mleka) i wypić – kop gwarantowany

  1. jedną rzecz tylko dodam: samo przygotowywanie tego koktajlu dostarcza mi "energii", ponieważ mój blender nie jest pierwszej świeżości: okropnie hałasuje, wibruje, rozchlapuje i jest nieporęczny. Po takiej dawce wibracji piję koktajl, uzupełniam witaminy i czuję się dosłownie "naładowana" 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *