odchudzanie, slider

jak spalić 1000 kalorii (kilokalorii)

Jak spalić 1000 kalorii?

Nie uwierzę, że Ci się nie przyda. Każdy się czasem zastanawia  jak spalić 1000 kalorii (choć w gruncie rzeczy nie o kalorie, a o kilokalorie chodzi), a nawet jeśli nie, to raz dwa wyskoczy na dobrą szamkę i ten 1000 do spalenia zaraz się znajdzie. Zresztą nawet jeśli jesteś super dżagą czy supermanem, ruch Ci się przyda. Choćby po to, by na starość “nie kwękać” czy coś tam. Nie bądź leniem, rusz pupkę. Dowiedz się jak spalić 1000 kalorii, wstawaj i spalaj.

1. Posprzątaj mieszkanie

….ale nie byle jak i z wierzchu, a całe, caluteńkie. Kurze od dawna na Ciebie czekają, a okna…spójrz tylko i przypomnij sobie ostatni raz widziały się ze ścierką – dawno, prawda? Pomyj naczynia, wyciągnij zapomniany odkurzacz i przeleć całe mieszkanie, a na koniec wyszoruj podłogi. Wszystko lśni, pachnie czystością, a spalenie 1000 kilokalorii na dziś, masz już odhaczone.

Zadanie dla ambitnych: po wszystkim przeleć ogród kosiarką (uff, że nie mam ogrodu).

2. Zapisz się na aqua spinning

Ha i tu odpadają argumenty o obolałych stawach, braku kondycji, niechęci do siłowni czy co tam sobie wymyślisz. Na aqua spinning chodzą dużo starsze panie, a Ty nie dasz rady? W trakcie treningu nie poczujesz aż tak bardzo wysiłku, jakby to miało miejsce podczas np treningu na trampolinach. Dzień później? Słodkie umieranko, ale i ochota na kolejny trening. Gratis? Chyba żaden inny trening nie ujędrni bardziej Twoich nóg i pośladków. No i woda nienawidzi cellulitu, a Ty też go przecież nienawidzisz, więc stworzycie idealny duet.

3. Zawładnij parkietem

Tak, tak, idź na imprezę. Bynajmniej nie po to, by wódeczka lała się i lała, a by pot lał się lał. Trzy godziny intensywnego bujania biodrem i gotowe. A przecież noc jeszcze długa i jeśli chcesz zawojować parkiet, nie skończy się na trzech godzinach, prawda?

4. Uprawiaj SEKS

Ha, przyznaję, że pisząc o tym jak spalić 1000 kilokalorii, to jako pierwsze przyszło mi na myśl. Seks to chyba najprzyjemniejsza forma spalania kalorii. Oczywiście odgrywanie kłody na niewiele tu się zda, ale przypomnij sobie króliczka z reklamy baterii i… ten to dopiero robi robotę. Podskoki, przysiady, wymachy nóg, kulanki, swawole… jak tak analizuję to stwierdzam: pełnowymiarowy trening. Może nawet w innym wymiarze.

Dodatkowy plus? Seks polepsza atmosferę w domu (przynajmniej powinien).

PS. Całowanie również działa, striptiz jeszcze bardziej.

5. Zabierz dzieci na rolki (jeśli nie masz swoich, zaproś na wycieczkę sąsiadów z dziećmi)

Co tu dużo mówić – rolki = idealna pupa, a wiadomo, każdy chciałby mieć super tyłek – panowie również, nawet jeśli tego nie wiedzą. W ciągu godziny jazdy na rolkach spalasz ok 700 kalorii, więc 90 minut jazdy powinno być w sam raz. No chyba, że faktycznie idziesz na rolki z dziećmi – mogą nie dać rady śmigać przez 90 minut. Z pewnością jednak chętnie wskoczą Ci na ręce i zrobią sto tysięcy innych rzeczy, które w mig pozwoli Ci spalić pozostałe 300 kalorii.

6. Śmigaj na wycieczkę

…najlepiej do Zakopanego! Wchodzenie pod górę nie tylko pozwoli Ci się napocić ile wlezie, ale również ujędrni Twoje nózie, oraz wzmocni poślady. Co prawda w Zakopcu czyhają na Ciebie pułapki w postaci litrów grzańca i kilogramów grillowanych oscypków, ale ćwiczenie silnej woli również może Ci się przydać. Już samo zwiedzanie jakiegoś nowego miejsca może okazać się skuteczne. Cały dzień szurania butem po nowym mieście, pozwoli Ci spalić 1000 kalorii i to w sposób tak lekki, że nawet go nie zauważysz.

7. Oddaj koleżance schowane w szafce czekolady

Żartowałam. Czekolady nie oddawaj. Żadna figura nie jest tego warta 🙂

 

Masz inny równie głupi pomysł na spalenie nadprogramowych kalorii?

Napisz o nim w komentarzu, chętnie skorzystam!

1 thought on “jak spalić 1000 kalorii (kilokalorii)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *