odchudzanie

Dlaczego warto biegać?

Prawda jest tylko jedna – bieganie odchudza. Nikomu to jednak nie przeszkadza i to właśnie najczęstszy powód, dla którego postanawiamy założyć adidasy i ruszyć się z kanapy. Brak szalonych efektów po pierwszym treningu i słomiany zapał często nie pozwalają nam dotrzeć na kolejny. Dobrze jest jednak przeskoczyć ten kryzys – z czasem bieganie staje się sposobem na życie, niewyobrażalnie wciąga i daje mnóstwo korzyści. Dziś właśnie o tym – o tym dlaczego warto biegać. Co byście wytrwali w swoich postanowieniach i rozpędzili się jak szaleni, przeganiając Usaina Bolta.

Dlaczego warto biegać?

Po pierwsze: odchudzanie – to właśnie powód, dla którego najczęściej zaczynamy biegać. Bieganie pozwala spalić blisko 1000 kcal w zaledwie skromną godzinkę. Dodatkowo ujędrnia sylwetkę i rzeźbi nasze ciało… czego chcieć więcej?

Po drugie: cena – choć z czasem bieganie okazuje się być droższą rozrywką, początkowo wystarczą Ci tylko entuzjazm i dobre buty. Dobrze dobrane, lekkie obuwie “samo Cię poniesie”. Odpowiedni strój dobierzesz z czasem.

Po trzecie: endorfiny – z każdym kolejnym kilometrem, poczujesz ich coraz więcej. Hormony szczęścia zaleją Twoje ciało, wprost proporcjonalnie do odczuwanego zmęczenia. Nie od dziś wiadomo, że maratończycy przez cały bieg powtarzają “nigdy więcej”, ale gdy tylko przekroczą linię mety, czują tyle radości, że nie mogą się już doczekać kolejnego biegu.

Po czwarte: odporność – herbata z cytryną, czosnek czy witaminy – nic nie uodporni Cię tak, jak regularny ruch. Amerykańscy naukowcy wykazali, że nawet zimą biegacze chorują rzadziej od tych, którzy zalegają na kanapie. Zadbaj o siebie i ruszaj po zdrowie!

Po piąte: Twój czas – cokolwiek robisz, zawsze znajdzie się ktoś, kto chętnie Ci poprzeszkadza, lub coś, co będzie rozpraszać Twoją uwagę. Wystarczy jednak, że wybiegniesz z domu i już nic nie jest w stanie zaprzątać Ci głowy. To Twój czas, który możesz jak najlepiej wykorzystać Przewietrz głowę, rozruszaj mięśnie – stawiam grube dolary, że w czasie Twojego biegu, świat się nie zawali, a co zrobisz w tym czasie dla siebie, to Twoje.