odchudzanie, przepisy

Jak nie przytyć w święta? Serio?!

Jak nie przytyć w święta? Serio?!

 

Klikam fejsbunia i widzę, że trzeba się przygotować na święta; zrobić odchudzające dania, fit to, fit tamto, przeczytać poradnik “jak nie przytyć w święta“. Serio? Mam ochotę zwymiotować na komputer od tych wszystkich głupot.

Czytałam ostatnio wpis pewnej, całkiem niezłej trenerki (którą zresztą bardzo lubię!) o tym, jak rozpoznać, który tyłek jest po prostu duży, a który duży, bo wytrenowany. Czy myśmy przypadkiem nie zwariowali? Fajny tyłek to fajny tyłek. A może to ja się mylę? Może to wcale nie tak?

Od tych wszystkich diet, treningów i gadania o zdrowiu, pochrzaniło nam się w głowach. Ktoś w święta myśli o tym, by odmówić sobie karpia, bo pójdzie w boczki? Powinien chyba pójść do lekarza. Jeśli celem naszego życia ma być zdrowie, to przypominam, że zdrowie psychiczne również jest istotne. A życie na permanentnej redukcji, raczej do zdrowia psychicznego nie prowadzi. Fizycznego również.

Zamiast katować się “fit” porcjami, wmawiać sobie, że święta są niezdrowe (Serio? Ryby są niezdrowe? Kapusta niezdrowa? Grzyby niezdrowe? Barszcz!?) i w kółko powtarzać, że jesteśmy na diecie, zacznijmy w końcu traktować siebie samych bardziej serio. Przytyjesz kilogram? I co z tego?! Świat się nie skończy. Świata to nawet nie interesuje. Zresztą kilogram to 7000 kcal, więc nie oszukuj się – jeśli po świętach pupsko nie mieści się w spodnie, przed świętami prawdopodobnie też się nie mieściło.

Chcesz schudnąć? Weź w święta rodzinę na długi spacer. Jeśli spadnie śnieg, idźcie na sanki lub ulepić bałwana. OD TEGO SĄ ŚWIĘTA. Nie od leżenia na kanapie i gapienia się w telewizor, a od spędzaniu czasu z bliskimi! Nie od odchudzania i zamęczania siebie i innych swoją popieprzoną postawą.

Zastanów się nad tym czy aby na pewno jesteś szczęśliwym człowiekiem  i zamiast udawać, że zdrowie jest najważniejsze, przeczytaj najpierw jego definicję. Hipokrates pękłby ze śmiechu, gdyby to zobaczył. 

Jak nie przytyć w święta? Serio?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *