Bez kategorii

Jak prać sportowe legginsy?

Chcesz trenować w ulubionych legginsach, ale boisz się, że od częstego prania szybciej się zmechacą? Nie wiesz jak prać odzież sportową, żeby jej nie zniszczyć? Czy wystarczy prać zabrudzoną czy wrzucać do pralki po każdym treningu? Specjalnie dla Ciebie przygotowałam małą ściągę – w dziesięciu prostych punktach podpowiadam jak prać sportowe legginsy, by służyły Ci jak najdłużej.

Jak prać sportowe legginsy?

  1. Odwróć na lewą stronę – dzięki temu nie zmechacą się podczas prania.
  2. Sprawdzaj metki– niektóre modele możesz prać tylko ręcznie. Lepiej się zorientować przed wrzuceniem do pralki, niż później płakać za ulubionymi spodniami.
  3. Odstaw zmiękczacze – środki chemiczne mogą mieć zły wpływ na wyjątkowe właściwości odzieży sportowej.
  4. Pamiętaj o niskiej temperaturze prania – optymalną będzie 40 stopni. Zbyt wysoka temperatura może obkurczać włókna, zbyt niska uszkodzić ich właściwości.
  5. Pierz systematycznie – nawet jeśli legginsy z pozoru są czyste, po treningu stają się siedliskiem bakterii. Im później się za nie zabierzesz, tym trudniej będzie się ich pozbyć.
  6. Susz na świeżym powietrzu – suszenie w suszarce bębnowej lub rozkładanie rzeczy na wygrzanych grzejnikach, może uszkodzić włókna legginsów.
  7. Zapomnij o żelazku – legginsy i tak wyprasują się na Tobie.
  8. Unikaj wirowania – może niepotrzebnie rozciągnąć Twoje fatałaszki nawet o dwa rozmiary.
  9. Pierz z podobnymi kolorami – niby oczywiste, a dla wielu nie do końca.
  10. Mocne proszki zastąp specjalistycznymi płynami do czyszczenia odzieży sportowej – nie wpłyną negatywnie na właściwości materiału, a bez trudu pozbędą się potu, brudu i bakterii.

Jak prać sportowe legginsy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *