odchudzanie

dlaczego warto trenować ze znajomymi?

Nie masz w sobie wystarczającej motywacji, by regularnie chodzić na trening? A może masz czas na treningi, ale nie potrafisz znaleźć czasu dla bliskich? Istnieje sposób, by wilk był syty i owca cała – wspólne treningi z bliskimi. Dlaczego warto trenować ze znajomymi? Ano korzyści jest sporo. Wspólne spotkania, dodatkowa mobilizacja, śmiechu po pachy i lepsze życie – wystarczy, by uznać, że to dobry pomysł? Wystarczy. Dowiedz się dlaczego warto trenować ze znajomymi i już dziś wyciągnij najbliższych na ulubiony trening.

Dlaczego warto trenować ze znajomymi?

 

  1. Odpowiedź na brak czasu

Każdy jest teraz „zalatany” i spotkanie się na kawkę w tygodniu, często graniczy z cudem. Mamy czas na rozmowy na Fejsie, ale po pracy odbębniamy obiad, trening i marzymy o relaksie na wygodnej kanapie. Wspólne wyjście na siłownię pomoże zaoszczędzić  czas, który normalnie tracisz na dojazd do ulubionej knajpy. Zamiast więc śmigać na kolejne latte (188kcal!), śmigajcie na salę, rozruszać swoje gnatki.

 

  1. Mobilizacja

Wraz z czekającymi na Ciebie znajomymi, kończy się szukanie wymówek. Jeśli nawet jakąś znajdziesz, znajomi szybko wybiją Ci ją z głowy i zapakują w auto, by dojechać prosto na trening. Koniec wykrętów, koniec odpuszczania, koniec niedociągniętej formy – od teraz robisz wszystko na 100%, bo przecież głupio się przyznać przed innymi, że oto odpuszczasz i jesteś leserem.

  1. Wasze zdrowie (cheers!)

To niby banał, ale im więcej trenujesz, tym zdrowszy masz organizm. Chcesz dobrze wyglądać, mieć fajne ciało, końskie zdrowie, a jednocześnie zależy Ci na tym, by Twoi znajomi też byli w podobnej formie? Wspólny trening z pewnością będzie tu dobrym rozwiązaniem. Wychodząc razem na siłkę nie tylko wspólnie dbacie o zdrowie, ale i formę, co wyeliminuje raz na zawsze podłe gadanie w stylu: „ale ze mnie grubas” 😉

 

  1. Rozrywka

Ilu trenerów, tyle pomysłów na trening. MMA, zumba, joga, pole dance czy bieganie – każdy znajdzie coś dla siebie. Im więcej treningów, tym więcej pomysłów na wspólne spędzenie czasu. Ile razy można się umawiać w knajpie? Umawiając się na trening, każde spotkanie może być zupełnie inne. Jest mnóstwo dyscyplin i jeszcze więcej pomysłów na aktywność fizyczną, których nigdy nie próbowaliście. Kiedy ich nie sprawdzić, jeśli nie teraz, w Waszym wspólnym, najlepszym towarzystwie?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *