odchudzanie

jak zacząć trenować rano?

Marzysz o tym, by trenować z rana, ale nie możesz zwlec się z łóżka? Czytasz, że treningi z rana są efektywniejsze, chcesz pokonać swe słabości i spróbować choć raz dotrzeć na trening wtedy, gdy inni jeszcze śpią? Podpowiadam jak zacząć trenować rano.

 

jak zacząć trenować rano?

Ok, wiem, że wstawanie z łóżka, gdy wszyscy jeszcze smacznie śpią, to średnia opcja, ale pomyśl. Im wcześniej wstaniesz, tym dłużej będzie trwać Twój dzień. Jeśli codzienny trening przełożysz na poranne godziny, każdy wieczór będziesz mieć na przyjemności. Skończą się dylematy czy oglądać ulubiony serial czy ruszyć na trening – każdego dnia dasz radę zrobić i jedno i drugie. Nie musisz kłaść się z kurami, by rano dać radę. Połóż się pół godziny wcześniej i wstań dokładnie tyle samo czasu przed budzikiem – buduj nawyk małymi krokami, a wtedy większa szansa, że uda Ci się go wcielić w życie.

 

Lekka zmiana diety, zwiększy Twoje siły i poprawi jakość snu, dzięki czemu nawet krótszy sen, pozwoli Ci na odpowiedni wypoczynek. Postaw na śniadania białkowo-tłuszczowe i regularne posiłki, by organizm przyzwyczaił się do nowych nawyków. Wieczorem sięgaj po węglowodany, które dodadzą Ci sił podczas porannych treningów. Zasłaniaj okna na noc, a nim położysz się do łóżka, przewietrz pokój. Im więcej świeżego powietrza i mniej światła, tym lepsza jakość snu. Pobudkę zacznij od szklanki wody z cytryną i imbirem, co pobudzi Twój metabolizm i wzmocni organizm. Ustaw obok łóżka butelkę z tak przygotowanym napojem i sięgaj po nią, gdy tylko usłyszysz budzik – pozwoli Ci dobudzić organizm i ruszyć do boju.

Poranny trening w dobrym towarzystwie? Czemu nie. Nic nie mobilizuje bardziej, jak czekający pod domem kumpel. Skoro chcesz walczyć ze swoją słabością, jaką jest wstawanie na pięć minut przed wyjściem do pracy, zorganizuj posiłki, które będą towarzyszyć Ci w tej walce. Trening w towarzystwie daje dodatkowego kopa i motywuje. Im wcześniej będziesz zapuszczać się na poranne treningi, tym prędzej zauważysz, jak duża ilość ludzi trenuje o poranku. Możecie stworzyć swój superteam i podbić świat wyrzeźbioną o poranku formą. Możesz też zostać w łóżku i jak zwykle zwlekać z pobudką. W formie… takiej jak zwykle lub bez. Wybór należy do Ciebie.