lifestyle

Dlaczego warto rozciągać stopy?

Wszyscy wiemy jak potrzebne jest rozciąganie po treningu, ale niewielu z nas pamięta o tym, jak ważne są rozciągające ćwiczenia stóp. Gimnastyka stóp jest niezwykle ważna – zachowanie ich w dobrej kondycji, utrzyma w dobrej formie całe nasze ciało. Dziś więc słówko o tym dlaczego warto rozciągać stopy. Dowiedz się jak je trenować, by do późnej starości twardo stąpać po ziemi, omijając niepotrzebne kontuzje.

Ćwiczenia stóp – dlaczego warto rozciągać stopy?

 

Rozciągające ćwiczenia stóp są bardzo proste. Można je wykonywać praktycznie wszędzie i w każdej wolnej chwili. Najlepszą “podstawą” do ćwiczenia stopy jest chodzenie na boso. Dobrze jednak nie stawiać stopy byle gdzie – do treningu idealnie nada się trawnik, a jeszcze lepiej piaszczysta plaża.

Minęły jednak czasy, gdy do rozciągania stóp używało się tylko przypadkowych przedmiotów, które mogliśmy na przykład podnosić stopami z ziemi. Branża fitness wychodząc nam na przeciw, stworzyła między innymi piłki do masażu – zarówno te zwykłe, jak i podwójne, oraz gumy do rozciągania. Dzięki odpowiedniemu użyciu piłki, nasze mięśnie będą wyrolowane (a o tym, że rolowanie mięśni potrafi zdziałać cuda, możesz poczytać tutaj: rolowanie mięśni).

Regularne ćwiczenia stóp pomogą uniknąć kontuzji i w pewnym stopniu haluksów. Nasze kończyny dolne to ponad 100 ścięgien, 26 kości i 33 stawy – łatwo więc o narażenie ich na niepotrzebny ból. Ćwiczenia rozciągające wzmocnią mięśnie stóp, oraz pomogą pozbyć się bólu i powstałych wcześniej kontuzji. Odpowiedni trening stóp jest jedną z metod na zachowanie ich w dobrej kondycji, dlatego warto o nim pamiętać podczas codziennej gimnastyki, bo to właśnie stopy stanowią bazę podporową naszego ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *