lifestyle

Hubert Kęska – Spowiedź świecka, czyli mój chłopak wydał książkę.

Pamiętam taki obrazek. Niedziela rano, budzę się u niego, On nie zwraca na mnie uwagi. Wstał dwie godziny przede mną i gapi się w komputer. Pyka w klawiaturę, chlas chlas, czas leci. Spotykamy się krótko, więc jeszcze liczę na więcej uwagi. Ale nie dzisiaj. Dzisiaj spisuje wywiad. Przeprasza, robi mi herbatę i wraca do pracy. Chwilę jeszcze czekam, bo może zaraz skończy. Koniec końców trochę olana zmywam się do domu, a On zostaje przed komputerem i nim zauważy, będzie już późna noc. Tak właśnie powstała “Spowiedź świecka” Huberta Kęski. Książka mojego chłopaka.

Hubert Kęska – Spowiedź świecka

Jak recenzuje się książkę swojego partnera? Inaczej. “Spowiedź świecka” to zbiór wywiadów, wielostronicowych rozmów, po których zwróciłam na niego uwagę. Pamiętam, że jego wywiady od zawsze robiły na mnie wrażenie. To po nich go zagadałam, że taki zdolny i w ogóle oh i ah. Obiecał, że się poznamy. Poznaliśmy się. Po koleżeńsku, nic nie zaiskrzyło. Wypiliśmy kawę, każdy poszedł w swoją stronę. Ale dni mijały, a rozmowy były coraz dłuższe. Gdy przeprowadziłam się do Warszawy, przyszedł pomóc z kartonami. Był taki zabawny, że nim się obejrzałam, minęło 14 godzin. Wpadłam jak śliwka w kompot i tak już zostało. Ale do brzegu Martunia, bo to nie harlequin, a recenzja.

Dlaczego warto kupić tę książkę? Bo Hubert potrafi rozmawiać z każdym. Nieważne kim jesteś i co sobą reprezentujesz. Możesz być menelem, możesz być prezydentem kraju. On i tak coś ekstra z Ciebie wyciągnie. Znajoma powiedziała mi, że to z wywiadu Huberta z jej partnerem, dowiedziała się kim tak naprawdę ten partner jest. Aleksander Kwaśniewski powiedział, że jest pod wrażeniem jego pracy, Robert Biedroń, że Hubert “wiedział o nim więcej niż on sam”. To jedni z tych, z którymi rozmowy możecie znaleźć w tej książce. Ale to nie wszystko.

Przekrój nazwisk od sasa do lasa. Jest rozmowa z Popkiem, ale też rozmowa z Lechem Wałęsą. Jest wzruszający wywiad z Tomaszem Gargulą, inspirujący z Jurkiem Owsiakiem, motywujący z Mateuszem Grzesiakiem,  zaskakujący z Masą czy Urbanem. Każda z tych wielostronicowych rozmów (książka ma ponad 500 stron!) pokazuje, że porozmawiać można z każdym.

To nie są wywiady, które nie wciągają. To są wywiady, które się wciąga. 

Wywiad z Różalem ma blisko 50 stron, a czyta się go jednym tchem. Wywiad z Popkiem pokazuje, że nie taki diabeł straszny. Wywiad z Grzesiakiem, że jednak też jest człowiekiem. Mój numerem jeden? Sama nie wiem. Rozmowa z właścicielami KSW, może z Tomaszem Gargulą, a może ta całkiem oderwana, z Krzysztofem Jackowskim. To jest naprawdę kawał dobrej lektury.

Według raportu “Stan czytelnictwa 2017”, 62% Polaków nie przeczytało w zeszłym roku ani jednej książki. Niechlubny wynik. Jeśli należysz do pozostałej grupy, “Spowiedź świecka” jest dla Ciebie. Sięgnij po tę pozycję, a gwarantuję, że nie pożałujesz.

 

Książka Huberta do kupienia przez stronę:

https://hubertkeska.com

Hubert Kęska- Spowiedź świecka

2 thoughts on “Hubert Kęska – Spowiedź świecka, czyli mój chłopak wydał książkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *