moja metamorfoza

problemy hormonalne- dzień dwudziesty pierwszy

Po południu odebrałam kolejne wyniki. Stanęłam na środku Chmielnej i się rozpłakałam. Ktoś, komu problemy hormonalne są obce, nie zrozumie. Stałam tam, jak taka guła. Ja i moje twarde jak skała, obolałe piersi. Podwyższona prolaktyna robi wszystko, by o niej nie zapomnieć. Gdybym miała brać leki na ból klatki, musiałabym wykupić aptekę. Patrzyłam na tę kartkę, sprawdzałam diagnozę w Google i rozpaczałam na zmianę. Szczęście w tym wszystkim, że w piątek mam wizytę u endokrynologa, bo chyba bym się wykończyła.

problemy hormonalne

moja metamorfoza – dzień dwudziesty pierwszy

Z drugiej strony, gdyby wyniki były w normie, czekałyby mnie kolejne badania. To znaczy pewnie jakieś jeszcze mnie czekają, ale po zeszłotygodniowych badaniach i dzisiejszych wynikach, faktycznie można już coś chyba zdiagnozować, a więc pojawia się nadzieja na pozbycie się choćby części objawów. No, bo szybki wzrost wagi i permanentny ból piersi to pikuś. Są gorsze.

Na przykład nadmierna potliwość. Obrzydliwy temat, bo spoceni ludzie często kojarzą się z tymi, którzy hasło “antyperspirant” znają tylko z reklamy. Ale tak, budzę się spocona. Etiaxil jest super, ale cała się nie wysmaruję. Dajmy na to po kąpieli suszę włosy, prostuję i… znowu je suszę. Marzę o tym, by wyjść w rozpuszczonych, ale wystarczy, że zrobię trzy kroki, a moja głowa jest już tak zagrzana, że nie ma opcji, by po dwóch minutach nie wyglądać jak długowłosy pies, który wbiegł do jeziora.

Albo inna, super krępująca sprawa- częste oddawanie moczu. Czuję się jak w “Dniu Świra”. Jak tylko się położę to już wiem, że łyczek wody jest tym, bez czego nie zasnę. Jak już wezmę łyczek wody, dociera do mnie myśl, że pora na siusiu. I pół biedy, jeśli chce mi się spać, bo jeśli nie to, scenariusz powtarzam nawet dwa, trzy razy. Może z tego sikania wynika to ciągłe zmęczenie i ospałość, bo jak się wyspać, kiedy wiecznie zachowuję się, jakbym wypiła pięć litrów wody? Problemy hormonalne to też wiecznie połamane paznokcie czy też przesuszona skóra. Powiedzmy sobie wprost, że nie przesuszona, a sucha jak wiór i można by na niej paznokciem obrazki rysować (oczywiście, gdyby paznokcie nie były połamane). Częstsze migreny i uderzenia gorąca niczym w okresie menopauzy, wypadające włosy (ten objaw o dziwo do mnie nie dotarł), no i balonik zamiast brzucha. Kto miał zawsze płaski brzuch, a dziś wygląda jak w piątym miesiącu ciąży, ten wie. Ja wiem. FUCK.

No, nie jest kolorowo.

To dopiero kilkanaście dni “walki”, a już czuję, że chyba nie jestem tak silna jak przypuszczałam. Nie wiem jak Wy wszystkie (wszyscy), chorujący od lat na Hashimoto, niedoczynność/nadczynność tarczycy, problemy hormonalne, cukrzycę i inne, dajecie radę. Bozi dzięki za dobrych lekarzy, którzy pomagają się w tym odnaleźć. Ja przyznaję się bez bicia, że dziś się nie odnajduję. Jestem wykończona, a moja energia jest wyczerpana. Gdy mówiliście, że nie będzie łatwo, wiedziałam, że nie kłamiecie. Nie sądziłam tylko, że ten beznadziejny stan dopadnie mnie tak szybko. Buziaki.

 

Problemy hormonalne dzień po dniu:

moja metamorfoza- dzień pierwszy

moja metamorfoza- dzień trzeci

moja metamorfoza- dzień ósmy

moja metamorfoza- dzień dziesiąty

moja metamorfoza- dzień trzynasty

moja metamorfoza- dzień osiemnasty

***

Foto: Daria Sekula

4 thoughts on “problemy hormonalne- dzień dwudziesty pierwszy

  1. 3 mam kciuki. Od kilku dobrych lat choruje na niedoczynność a niedawno stwierdzono u mnie Hashimoto. Czuje sie podle. Mam wrazenie ze z miesiaca na miesiac jest po prpstu gorzej. Brak sil i chęci na cokolwiek . Mimo ćwiczeń nie chudne. Śpie non stop i codziennie po 12h…. a do tego ta potliwość i wahania nastroju….
    Depresyjne stany …
    Moj partner ledwo ze mna wytrzymuje !
    Czy moze któraś z czytelniczek lub odwiedzajaca Twojego bloga ma wiedze na temat Fajnych i MĄDRYCH książek dot. Naturalnych sposobów walki z hashimoto i insulinoopornoscia ?? Bede mega wdzieczna. 3 mam kciuki za Cb. – naprawde wiem co przeżywasz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *