lifestyle, odchudzanie

Dlaczego się nie badasz? #KIEDYOSTATNIO

Wszyscy są teraz FIT i HEALTHY. Takie czasy. Pod hashtagiem #HEALTHY mamy na Instagramie ponad 126 milionów foteczek. Ile z tych osób tak naprawdę rozumie co to znaczy? Czym jest FIT? Kratką na brzuchu? Czy HEALTHY, to treningi siedem razy w tygodniu? A jeśli wszystkie te fit/healthy osóbki zapytam #KIEDYOSTATNIO się badały, to czy nadal będziemy prężną potęgą zdrowych ludzi? Nie do końca. Łatwiej jest bowiem pstryknąć selfie po treningu, niż sprawdzić czy w naszym wysportowanym ciałku wszystko gra.

No więc uwaga, zacznę właśnie od Ciebie i zapytam:

KIEDY OSTATNIO się badałaś/eś? 

Ale, ale. Łatwo jest krytykować, trudniej spojrzeć na siebie. Słówko więc o mnie. Do lekarza nie chodziłam przez długie lata. Ginekologa mam super, więc tak i owszem, dentystę również. Jako, że jestem nieszczęśliwą posiadaczką popsutego wzroku, to jeszcze okulista. No i może jeszcze lekarz przy zabiegach z kwasami czy oddawaniu krwi. A co dalej? Nic, pustka. Lata olewki. Do lekarza pierwszego kontaktu zapisana jestem… w Krakowie, w którym nie mieszkam już od kilku ładnych lat. Dlaczego nie zmieniłam? Nie było potrzeby. Ale czy fakt, że nie boli, świadczy o tym, że wszystko jest ok? Nie do końca. Mój przykład, o którym możecie przeczytać na blogu (MOJA METAMORFOZA), jak i Wasze liczne przykłady, pokazują, że lata ignorowania sygnałów, lub zwyczajnego braku kontroli swojego stanu, nie skończyły się najlepiej. Tym chętniej postanowiłam dołączyć do kampanii #KIEDYOSTATNIO, która przypomina, jak ważna jest profilaktyka zdrowia.

Kampania #kiedyostatnio to kampania skierowana do każdego z nas. KAŻDEGO. Wasze płaskie brzuchy i fit śniadanka będą bez znaczenia, jeśli lichy stan zdrowia, nie pozwoli Wam się nimi cieszyć. Ale ale. Pół biedy, jeśli wszystko z pozoru jest ok. A co jeśli nie jest? Może jesteś jedną z tych osób, której zawsze wydawało się, że jest otyła, bo taka jej uroda? Osobą, której treningi dawały odczuć zmianę, ale nigdy nie była ona spektakularna, osobą, która nawet “trzymając michę”, nigdy nie dobiła do swojej wymarzonej wagi. I wreszcie osobą, która po prostu zaakceptowała ten stan rzeczy, zamiast wykonać podstawowe badania i sprawdzić czy wszystko jest ok? Może już pora? Może Twój stan da się zmienić? Spróbuj. Ignorowane przez lata sygnały, mogą doprowadzić do większych komplikacji. Nie lekceważ tego. To co, badania trzy, dwa, jeden start?

PAMIĘTAJ:

– badania profilaktyczne wykonujemy w każdym wieku

– badania profilaktyczne powinniśmy robić przynajmniej raz w roku

– profilaktyka pozwala wykryć wiele chorób we wczesnym etapie

– badania pomagają wykryć choroby, które rozwijają się bezobjawowo

– dzięki badaniom łatwiej dobrać indywidualnie odpowiednią formę aktywności i dietę

– choroby wykryte na wczesnym etapie, są łatwiejsze w leczeniu

To jak? Kiedy ostatnio się badałaś? Kiedy ostatnio się badałeś?

#kiedyostatnio

3 thoughts on “Dlaczego się nie badasz? #KIEDYOSTATNIO

  1. ja jestem tym wyjątkiem , który pilnuje,żeby regularnie zrobić sobie morfologię, badanie moczu i cytologię 😀 dla mnie fit to właśnie nie tylko jedzenie i ćwiczenia 😉

  2. Świetna akcja i to jak mega wazna w sumie niezaleznie od wieku, chociaz wiadomo ze im czlowiek starszy tym powinno sie byc bardziej ostroznym. Sama gonie i rodzicow i tez meza ostatnio. Poki co prfilaktycznie, bo na szczescie nie widac po nas zadnych schorzen, ktore moglyby sie przerodzic w cos powazniejszego. Udalo sie pobrac bony rabatowe zdrowa jesień i dla nas i dla rodzicow ze stronki laboratorium diagnostyki. Wiadomo ze badania finansowane moga sie przeciagac w nieskonczonosc a jednak nie zawsze ma sie az tyle czasu i nigdy nie wiadomo co w nas siedzi. Trzeba miec zycie pod stała kontrola nie tylko na silowni jak slusznie piszecie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *