lifestyle, slider

Aktywna w mieście – romans z Medisept

Nim lipiec dobiegł końca, rowerowy licznik przekroczył już tysiąc przejechanych kilometrów. Czy to ciężkie treningi czy przejażdżki po mieście? A może poznańska oszczędność pieniędzy, czasu i zdrowia, która stawiając mnie przed wyborem “metro czy rower?”, zawsze wskaże na to drugie? To oczywiste, że rower może być doskonałym środkiem komunikacji. Co jednak zrobić, by dojeżdżając nim do pracy, zawsze czuć się komfortowo? Przedstawiam Wam mój mały romans z Medisept i mój sposób na to, by być aktywnym nawet wtedy, gdy nie ma czasu na trening.

medisept

Aktywna w mieście – romans z Medisept

O tym, że mam obsesję na punkcie czystości stóp, wie każdy, kto choć trochę mnie zna. Z kim bym spędzała czas w domu, każdy się śmieje, że co 10 minut chodzę je choćby lekko przemyć, bo uwielbiam mieć świeżą, czystą skórę.

Jak jednak utrzymać świeże stopy, gdy nie ma Cię w domu i pędzisz rowerem przez całe miasto na spotkanie? Co zrobić, by po zmianie sportowych butów (bo przecież w takich najwygodniej na rowerze) na szpileczki, które trzymasz w rowerowym koszu (bo skoro już rower tak pięknie te nogi wyrzeźbił, to czemu by tego nie podkreślić), stopy dalej były świeże?

medisept

medisept

Nie zapakuję do torby mydła i miski z wodą, ale kompaktowe rozwiązania świetnie się u mnie sprawdzają. Od pewnego czasu sięgam po produkty Medisept, bo mieszczą się nawet w małej torebce. To, co zawsze przy sobie mam, to chusteczki do dezynfekcji, które sprawdzają się wszędzie (szczególnie w upałach) oraz spray do dezynfekcji stóp. Często zdarza mi się bowiem jechać gdzieś w adidasach, lub jeszcze częściej w balerinach, które później chowam do torebki (chyba każda kobieta to zrozumie :)), by zamienić na buty na obcasie – nie wyobrażam sobie  śmigać 30 kilometrów w wysokich szpilkach. Zamiana butów pod krzakiem, szybkie przetarcie chusteczkami, poprawienie sprayem i voila!

Czy takie rozwiązanie pomaga nam zadbać o zdrowie?

Zdecydowanie tak! Często słyszę, że nie macie czasu na trening. Wierzę, że w natłoku zajęć i obowiązków nie jest łatwo znaleźć godzinę dziennie na solidny trening. Jeśli jednak każdego dnia zaczniecie dojeżdżać do pracy rowerem, możecie potraktować to jako mały trening. Ja sama korzystam z roweru tylko jako zastępstwa dla komunikacji miejskiej. Dzięki temu w każdym miesiącu przejeżdżam ponad tysiąc kilometrów, nie tracąc przy tym czasu.

Warto również zadbać o buty, w których jeździcie. Tu również z pomocą przyjdzie Wam spray Medisept, który zdezynfekuje je po każdej wycieczce, dzięki czemu (co tu ukrywać) buty nie będą siedliskiem bakterii i nośnikiem smrodu, co w konsekwencji pozwoli Wam dłużej z nich korzystać. Szkoda byłoby chyba wyrzucać ulubione adidaski, prawda?

W tej serii produktów Medisept znajdziecie między innymi:

– chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni

– płyny / spraye do dezynfekcji:

stóp

butów

rąk

powierzchni

 

Więcej o produktach Medisept: https://medisept.pl/

medisept

medisept

rower w mieście

1 thought on “Aktywna w mieście – romans z Medisept

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *