Bez kategorii

Trening na skakance – poznaj jego zalety

Chcesz poznać prosty sposób na spalenie tkanki tłuszczowej? Masz za daleko na siłownię, a w domu brakuje miejsca do treningu? Sięgnij pamięcią do dzieciństwa i odkryj skakankę! Trening na skakance podkręci Twój metabolizm i pomoże spalić tkankę tłuszczową, a na dodatek jest tani i możesz wykonać go praktycznie wszędzie. Wystarczy, że masz… skakankę (zaskoczenie? :D) i ze dwa wolne metry. Sportowe buty na nogach, skakanka w ręce i… pora na trening!

Trening na skakance – poznaj jego zalety!

Do nowej wagi w podskokach

Skakanka – zajmuje mniej miejsca niż odżywki w szafce, a robi efekt godny mistrzów. Kto jako dziecko nie kochał skakanki? Gdy ja byłam mała, każdy miał ją w domu. Przyszła pora, by odkurzyć tę miłość i pokochać ją na nowo. Regularny trening na skakance wzmacnia mięśnie nóg, pośladków i brzucha, ale też ramion, które dzięki tym ćwiczeniom pozostaną jędrne, gdy u innych już dawno będą niczym stare flaczki. Dzięki skakaniu na skakance można w bardzo szybkim tempie zgubić zalegający tłuszcz, oraz poprawić swoją kondycję fizyczną. Choć skakanie na skakance wydaje się być prostym treningiem, to każdy początkujący, który treningi odkładał na wieczne “jutro”, w mojej ocenie nie da rady skakać dłużej niż dziesięć minut.

Trening na skakance nie tylko ujędrnia nasze ciało. Przede wszystkim poprawia naszą kondycję, ale też spala nawet 800 spalonych kilokalorii w ciągu godziny. Skakanka może być więc świetnym elementem rozgrzewki, lub dodatkowym cardio po treningu. To co? Gotowi, by się sprawdzić na treningu z tym niepozornym sznurkiem?

Trening na skakance – zalety – TOP 6

  • spala nawet 800 kcal podczas jednego treningu
  • ujędrnia nogi, pośladki, brzuch i ramiona
  • poprawia naszą kondycję
  • jest doskonały jako rozgrzewka lub cardio po treningu
  • to stosunkowo bardzo tani sprzęt
  • można go wykonać praktycznie wszędzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *