lifestyle, slider

Platonicznie

Jest tak męski, że chyba nie znam bardziej męskiego. Jego w sumie też prawie nie znam, ale wyjątkowo wydaje mi się, że jest całkiem inaczej. Ma piękne ramiona, zagubione oczy. Jest zbyt konkretny, by móc go poznać, nigdy nie zdradza się w przypadkowy sposób. No, może raz, co wyjątkowo utkwiło mi w pamięci. Szarmancki, co się jeszcze zdarza, acz coraz rzadziej. Uparty, zadziorny, cholernie interesujący i czasem chyba trochę wstydliwy. Krzysiek śmieje ilekroć mówię, że nigdy więcej nie będę o nim myśleć. Nikogo nie oszukam, nawet siebie.

____

Nosi koszule “po dziadku” i wygląda niechlujnie, choć do niechlujnych raczej nie należy. Techniki manipulacyjne opanował wzorowo. Lubi mieć kontrolę i ostatnie słowo. Nawet jeśli jesteś najbardziej asertywną osobą na świecie, natychmiast przy nim polegniesz. Patrzy długo, spokojnie, zapamiętuje szczegóły, resztę natychmiast zapomina. O oczekiwaniach mówi wprost. Nie kryje swojego szaleństwa, ale i – co dziwne – swoich ułomności. Lubi ciepłe kluski i pragnie się w nich topić, ale wydaje mu się, że życie zabrnęło za daleko i nic tu po nich, chłodne spojrzenie musi takim pozostać. Zawsze zrywa się w pół drogi, nigdy nie na zawsze.

____

Ma tak irytujący sposób wymowy, że zawsze, gdy z nim rozmawiasz, masz wrażenie, że trzyma gumę w buzi i zaraz wysunie swój język, by nadmuchać miętowy balonik. Przemądrzały, nie przez przypadek. Ma więcej wiedzy, niż byłabym w stanie przyswoić przez długie lata. Używa słów, których znaczenia nie rozumiem. Pięknie pachnie. Ma spojrzenie młodego chłopca, który pragnie poznać trochę życia, choć wiem, że poznał je aż nadto. Trenuje boks, chodzi po górach, pije za dużo wina.

____

Ma miękki brzuch, bladą cerę. Nosi golfy, miewa problem z alkoholem. Słucha Dyjaka. Jest przedsiębiorczy, choć nigdy nie zostanie “finansowym ninja”. Im mocniej się uśmiecha, tym większe widać u niego zagubienie. Poczucie humoru ma doskonałe. Ma też szajbę na punkcie samochodów, spory dystans i brzydki zarost. Nigdy nie będzie go tutaj i czasem mi tego nawet trochę szkoda. Lubię z nim rozmawiać w długie noce, szczególnie w noce zimowe.

____

Bez przyczyny, powodu i skutku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *