moja metamorfoza, slider

raport z nauki cierpliwości

Osiemnasta osiemnaście.

Plan był prosty: na wieczór pakowanko, w nocy kot pod pachę i fruuuu do Poznania. Miałam właśnie wrzucać łaszki do torby, płakać lub się radować, pić kawę i odczuwać ulgę, że dość tego jakże uroczego czekania i zadawania sobie pytań o to co, jeśli okaże się, że mam w głowie guza wielkości piłki do tenisa.

Nic z tego, wyników nie ma. Gdyby nie moja wspaniała pani doktor (tu jak zwykle ukłon i polecenia – Elżbieta Deptuła-Krawczyk, to nie tylko świetny endokrynolog, ale i oaza wyrozumiałości), oszalałabym. W sumie może już oszalałam. Na szczęście humor mam wyborny.

Chwilami męczą mnie rozmowy o tym jak się czuję, krępują mnie smsy: “długo Cię u nas nie było, odezwij się”. Zupełnie tak, jakby sprawdzali czy oddycham czy może jednak mi się znudziło. Litości, przecież nie umieram.

Z drugiej strony zdarza mi się żałować, że wieczorami nie ma mi kto zrobić herbaty, wytulić i powiedzieć, że ojeju Martusia, taka jesteś biedna i słodka. I jeszcze to banalne “nie martw się, wszystko będzie dobrze”, a teraz daj buzi buzi i pozwól, zrobię co się da, byś przez moment była gdzieś indziej.

Naprawdę. Poszłabym na randkę, taką szaloną. Co by się odłączyć, czuć, że wiruje świat, motyle w brzuchu i ojej, jak to fajnie. Jadła watę cukrową, albo piła grzane wino i całowała się przez pół nocy. Ale wiadomo. Za mną świetny miesiąc w pracy, limit powodzeń wyczerpany.

I tak dzień za dniem. Ale zamiast szalonych rozmów do rana, nie wysypiam się ot tak. Wstaję przed siódmą, jadę do szpitala, wracając spaceruję po Grochowie, a potem z wyczerpania zasypiam podczas pracy na balkonie. Produktywność średnia, choć nie zerowa. W pracy powodzenie, które nie wymaga silnej koncentracji. Trochę relaks, a trochę nic. Pisanie też dziś na dwóję, ale chyba prościej wrzucić się na bloga, niż metodą “kopiuj / wklej”, informować co słychać.

To właśnie tyle. Happy.

Buziaki.

1 thought on “raport z nauki cierpliwości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *