Diety i odchudzanie

Współcześnie media mają bardzo duży wpływ na poglądy młodych ludzi. Kreują ich opinię i sprawiają, że pragną wyglądać tak jak ich idole z gazet i telewizji. Najczęściej odzwierciedla się to wśród nastolatek, które dążą do perfekcyjnej figury. Dieta i odchudzanie to jeden z głównych tematów dzisiejszych nastolatek.
Jeśli jesteś rodzicem dorastającej dziewczyny zwróć uwagę, czy również ona nie stara się za wszelką cenę osiągnąć idealnej figury. Oczywiście zdrowe i racjonalne odżywianie to nic złego, jednak również w tym, jak i we wszystkim innym należy przede wszystkim zachować umiar.
Jeśli Twoja córka się nie głodzi natomiast dużą uwagę przykłada nie tylko do tego co, ale również w jakich porach je, to nie powinieneś się martwić. Możliwe, że zdrowy tryb życia bardzo ją interesuje. Dzisiejsza młodzież korzysta z bardzo wielu źródeł informacji, dzięki czemu niejednokrotnie to my możemy się od nich uczyć. Kiedy Twoje dziecko mówi Ci, że nie będzie jadło kolacji po dwudziestej drugiej to nie krzycz na nie, tylko następnym razem zadbaj o to, aby posiłek był przygotowany znacznie wcześniej, ponieważ jedzenie o tak późnej porze ma niekorzystny wpływ dla naszego organizmu. Warto czasem posłuchać swojego dziecka i dać mu do zrozumienia, że jego zdanie i potrzeby są dla nas bardzo ważne. Nic tak nie buduję relacji w rodzinie jak szczera rozmowa.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł