Eurobasket: 2. dzień ćwierćfinałów

Eurobasket: 2. dzień ćwierćfinałów

Faza pucharowa na Eurobaskecie rozpoczęta. Pierwszego dnia ćwierćfinałów awansowała Francja, która ograła gospodarzy turnieju, 72:62. Wcześniej też, Hiszpanie zapewnili sobie awans do czwórki, rozbijając Serbię 90:60! Dzisiaj natomiast rywalizować będą ze sobą Chorwacja z Ukrainą oraz Litwa z Włochami.

Pierwszym pojedynkiem będzie batalia Chorwatów z Ukrainą. Drużyna z Bałkanów gra niesamowicie podczas turnieju. Wygrali bowiem siedem ostatnich spotkań, a w tym między innymi z Włochami czy też z Grecją, co ostatecznie wyeliminowało tę reprezentację z Eurobasketu. Chorwaci to zatem faworyt tego pojedynku. Niemniej nie można lekceważyć naszych wschodnich sąsiadów. Można ich bez wątpienia nazwać czarnym koniem rozgrywek. Mike Fratello stworzył bardzo ciekawy kolektyw, który potrafił pokonać choćby Serbów – zwycięzców drugiego etapu. Liczymy zatem na kolejny dobry dzień Ukraińców i sądzimy, że nie poddadzą się bez walki – typujemy +8.5 pkt. na ich korzyść.

Jeszcze ciekawiej zapowiada się rywalizacja w drugim ćwierćfinale. Dwie znakomite reprezentacje podejmą walkę o czwórkę – Litwa vs. Włochy. Litwini, którzy przeplatali lepsze mecze gorszymi są lekkimi faworytami. Niemniej jeśli szli jak burza, to zawdzięczali to swoim liderom – Valancjunasa oraz Motiejunasa. Od formy obu zawodników zależeć będzie kondycja zespołu. Ekipa z półwyspu Apenińskiego natomiast poradziła sobie z Hiszpanami w swoim ostatnim meczu drugiej fazy. Wiele wątpliwości wzbudzał jednak ten mecz, mianowicie nie wiadomo kto chciał go przegrać i grać z Serbią – jak widać, Hiszpanom wyszło to na dobre. Dzisiejszy bój będzie jednak niezwykle zacięty i najprawdopodobniej najciewszy ze wszystkich spotkań ćwierćfinałowych.

Wszystkie spotkania będzie można obejrzeć na Unibet TV. Ponadto rozegrany zostanie też dzisiaj mecz Słowenii z reprezentacją Serbii w ramach rywalizacji o miejsca 5-8. Ten pojedynek również będzie można śledzić na żywo w Unibet TV. Poniżej zamieszczamy aktualne kursy na dane spotkania: