Na urlop w góry

Dla osób planujących urlop powstał portal Turystyka w Polsce, jego celem jest promocja wypoczynku w kraju. Dzięki temu serwisowi szybciej znaleźć odpowiednie oferty – niezależnie czy szukasz pokoju w górach, domku nad morzem, czy agro-turystyki. Jest tu baza informacyjna o obiektach turystycznych, która stale się rozwija. Dowiesz się gdzie warto wyjechać na wczasy lub spędzić weekend. Opisane są tu najciekawsze regiony Polski, oraz przykładowe trasy wycieczek. Serwis Turystyka w Polsce jest platformę dzięki której, dokonanie wakacyjnego wyboru wypoczynku jest proste.

Szczegółowe informacje turystyczne o ciekawych miejscach wypoczynku:

Tatry to najwyższa i krajobrazowo najpiękniejsza, wysunięta na północ część Karpat. Ich powierzchnia wynosi 785 km2. Najwyższym szczytem Tatr jest Gerlach 2654 m n.p.m. leży po stronie Słowackiej. Najwyższym szczytem po polskiej stronie s Rysy 2499 m n.p.m. Tatry rozciągaj się na długości ok. 51 km2 licząc w linii prostej od Przeczy Huciskiej na zachodzie do Przeczy Dziarskiej na północnym wschodzie.

Bieszczady to jeden z najpiękniejszych regionów Podkarpacia. Liczne szlaki spacerowe oraz rozbudowana infrastruktura turystyczna, dobrze rozwinięta oferta noclegowo- rekreacyjna, niewielka odległość od innych ośrodków regionu pozytywnie wpływają na ruch turystyczny. Na terenie Bieszczad jest wiele cennych zabytków architektury drewnianej – lcerkiewki będące spuścizną mieszkających kiedyś na tym terenie ludzi. Na miłośników czynnego wypoczynku w zależności od pór roku czekają:

wyciągi narciarskie, korty tenisowe, boiska, siłownie i inne obiekty sportowe, kąpieliska, stadnina koni huculskich itp.

Beskid Żywiecki to pasmo górskie, gdzie można korzystać z uroków pobytu w górach, jak i nad wodą. To najwyższa partia Beskidów Zachodnich (1725m), obfitująca w bogactwo górskich krajobrazów. Jest tu dobrze zachowana pierwotna karpacka przyroda. Jest tu znane w całej Polsce Jezioro Żywieckie z racji swojego położenia i wyśmienitych warunków żeglarskich i klimatycznych.