Plan treningowy dla kobiet

Przygoda z siłownią

Odpowiednie ćwiczenia i regularne wizyty na siłowni to początek odchudzania. Treningi dla kobiet rozpoczynających swoją przygodę na siłowni to ćwiczenia skuteczne ale nie nazbyt wysiłkowe. Plan treningowy dla kobiet ustala trener lub trenerka. Założenie, że szybciej i wydajniej ma przynieść najlepsze efekty jest błędne, dlatego każda z pań powinna ściśle trzymać się danego planu treningowego.
Pierwsze ćwiczenia nie są za bardzo wysiłkowe, nie powodują większego zmęczenia a co za tym idzie znacznie nie obciążają stawów. Mają one za zadanie przygotować delikwenta do późniejszych ćwiczeń. Każdy plan treningowy opracowany jest indywidualnie dla danej pani z uwzględnieniem jej możliwości oraz jej wieku. Na ogół taki plan podzielony jest na trzy części z możliwością wykonania ćwiczeń na różnych etapach.
Ćwiczenia na siłowni mają zachęcić panie do ćwiczeń, nie zniechęcić je definitywnie do ćwiczeń siłowych.
Ćwiczenia mają trwać około 12 tygodni, a pierwsze ćwiczenia mają przygotować mięśnie do mocniejszych i intensywniejszych ćwiczeń, które rozpoczną się po około 4 tygodniach. Plan treningowy dla kobiet ma pomóc w rozpoczęciu ćwiczeń, ma ukierunkować dane kobiety do kolejnych ćwiczeń. Podczas kolejnych tygodni, systematycznych ćwiczeń kobiety nabierają sił, wzmacniają swoje mięśnie i stają się coraz mocniejsze. W końcu ćwiczenia dają oczekiwane efekty, powoli zaczynają tracić na wadze i mają więcej siły i energii.
Dopiero dzięki odpowiedniemu planowi ćwiczeń kobiety ćwiczą według odpowiednich reguł i z zachowaniem rozsądku.