Podróżowanie samochodem z dzieckiem

Nietrudno zaprzeczyć, iż podróżowanie samochodem z dzieckiem wymaga odpowiedniego przygotowania. W zależności od wieku naszej pociechy musimy bowiem przystosować samochód do jego potrzeb. Otóż jak wiadomo bezpieczeństwo jest najważniejsze i nawet prawo nakazuje nam stosowanie specjalnych fotelików samochodowych. Mają one na celu zabezpieczenia naszych pociech oraz zapewnienie im komfortowej podróży.

Jak wiadomo, aby móc wybrać odpowiedni foteli dla dziecka musimy wziąć pod uwagę jego wagę i wiek. Istnieje bowiem podział wagowy, który określa jaki fotelik będzie przeznaczony dla naszej pociechy. Na przykład foteliki samochodowe recaro są dostępne w przedziałach 0-13kg, 9-18kg, a także 15-36kg. Co więcej w ostatnim czasie pojawiły się także nowe modele, które pozwalają zachować szerszy zakres, a mianowicie 9-36kg. Jak widać istnieje wiele możliwości, a zawsze trzeba pamiętać, że idealnie dopasowany dla naszej pociechy fotelik to nie tylko możliwość zapewnienia jej dużego komfortu jazdy, ale przede wszystkim zadbanie o bezpieczeństwo. Jeszcze do niedawna niektórzy rodzice z powątpiewaniem patrzyli na foteliki samochodowe, gdyż ich zdaniem jest to zbędny wydatek. Jednak dzięki wielu akcjom promocyjnym mającym na celu uświadomienie rodziców o zagrożeniach jakie czyhają na dzieci jeżdżące bez fotelików takich osób jest dziś znacznie mniej. Otóż to właśnie foteliki wyposażone w specjalne pasy bezpieczeństwa mogą uratować życie naszemu maluszkowi. W zależności od wieku dziecka są one także wyposażone w różne udogodnienia, które mają na celu zapewnienie najwyższego stopnia bezpieczeństwa. Należy o tym pamiętać wybierając dany model fotelika.

Wiele osób decyduje się dzisiaj na foteliki samochodowe recaro, gdyż są one nie tylko bezpieczne i funkcjonalne, ale przede wszystkim bardzo stylowe. Nowocześnie wyglądające i wyposażone w specjalne udogodnienia pozwalają rodzinom bezpiecznie podróżować ciesząc się dodatkowo wyjątkowym stylem. A jak wiadomo wiele rodziców poszukuje wyjątkowych i niebanalnych rozwiązań.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł