Rwa kulszowa rehabilitacja

Każdy, kto chociaż raz odczuwał w swoim życiu dolegliwości ze strony nerwu kulszowego wie doskonale, że potrafi być on źródłem niemałego bólu. Warto więc wiedzieć, że istnieją skuteczne sposoby na uśmierzanie bólu, a także zapobieganie nawrotom choroby.
Kluczowym elementem w walce z nerwem kulszowym jest rehabilitacja. Nagrzewanie, prądy, pole magnetyczne – istnieje wiele bardzo skutecznych zabiegów rehabilitacyjnych, które pomagają w leczeniu choroby. I to bez względu na to, co jest jej przyczyną. Warto bowiem wiedzieć, że do ataków nerwu kulszowego dojść może w wyniku wielu czynników. Wypadnięcie krążka zwanego potocznie dyskiem, to tylko jedna z przyczyn. Do pozostałych należy nieprawidłowa budowa miednicy, skrzywienie kręgosłupa, czy jego niewłaściwe obciążenie.
Reasumując, jeśli chodzi o chorobę, jaką jest rwa kulszowa rehabilitacja stanowi nieodzowny element jej leczenia. Odpowiednio dobrana potrafi zapobiec nawrotom choroby. Chyba, że zwyrodnienie jest tak duże, iż wymaga usunięcia krążka.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł