Ubranie termoaktywne

Wydawać by się  mogło, że w bieganiu nie ma żadnej wyższej filozofii. ot, wystarczy włożyć wygodne ubranie i buty i można ruszać na trening.
Nie ma chyba nic bardziej mylnego, niż taki tok myślenia. To właśnie nieodpowiednie przygotowanie do treningów może okazać się przyczyną wielu bolesnych urazów i kontuzji.
Przed rozpoczęciem treningów biegowych koniecznie jest wykonanie kompletu badań lekarskich. Może bowiem okazać się, że ze względu na nasz stan zdrowia, bieganie będzie dla nas wręcz niebezpieczne.
Ponadto, każdy początkujący biegacz powinien zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości ubranie termoaktywne i obuwie sportowe. Warto pamiętać, że dobre ubranie nie tylko wspomaga regulację temperatury naszego ciała, ale także ma właściwości bakteriobójcze, co eliminuje powstawanie brzydkiego zapachu na naszej skórze.
Każdy początkujący biegacz powinien jasno i uczciwie określić swoje umiejętności i zamiast od razu porywać się z motyką na słońce, stopniowo stawiać sobie coraz wyższe cele i wyzwania.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł